Problem po aktualizacji biosa

Witam mam następujący problem. Mam płytę Msi jakąś starą i do dziś miałem procka 1.2 durona i wszystko działało. Dostałem od kumpla sprawnego Semproma 1.8. Po włożeniu nie włączał mi się monitor. Więc pomyślałem że muszę zaktualizować biosa. Tak też zrobiłem. Biosa ściągnąłem ze strony producenta i zaktualizowałem z poziomu dosa z dyskietki startowej więc myślę że wszystko zrobiłem tak jak należy, zresztą na końcu wyskoczył mi komunikat bios loud succesfull czy jakoś ta:). PO aktualizacji monitor mi się nie włancza na obu procesorach.

O co tu może chodzić ???

komp się uruchamia wiatraki się kręcą.

Może obluzowała się karta graficzna, bądź kabel łączący grafe z monitorem

nie ma szans próbowałem dociskałem zmieniłem nawet kartę graficzną i nic, dodam że resetowałem biosa (dopiero co zaktualizowanego :slight_smile:

tego procka to zmieniałeś przy odłączonym kompie od zasilania ??

aa, może coś się poluzowało koło procka

Tak przy odłączonym, nie no przekładałem te procki kilka razy i ■■■■.

W sumie to jak zaktualizowałem biosa i wyszedłem z programu przeznaczonym do tego, zrestartowałem kompa i od tego momentu monitor nie wstaje, wcześniej to na duronie 1.2 cały czas śmigał

To najwidoczniej wgrałeś zły bios.Komunikat o “sukcesie” po wgraniu biosu nie oznacza,że płyta będzie prawidłowo działać.

Podaj dokładną nazwę płyty łącznie z rewizją i link do biosu jaki wgrywałeś.

franss , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Stary bios mógł ewentualnie nie posiadać obsługi nowszego procesora. Skoro po zamianie procka komp startował a był brak obrazu to należało szukać przyczyny. Możliwe, że w czasie zmiany procesora została uszkodzona płyta główna (napięcia elektrostatyczne)

Zasilanie podłączone prawidłowo? Napięcia podawane przez zasilacz sprawdziłeś? Starsze płyty miały wiele zworek do konfiguracji - może tu jest problem, może jakaś zworka spadła?

Aktualizacja biosu - doszły następne możliwe nieprawidłowości. Uważam, ze za bardzo pospieszyłeś się z aktualizacją. biosu. Teraz masz do przeszukania więcej możliwości.

Podaj dokładnie jaki model płyty oraz skąd i dokładnie który bios zainstalowałeś?