Problem po aktualizacji sterowników do grafiki


(Barteek 967) #1

Witam, mam taki problem przed chwilą zaktualizowałem sterownik do karty graficznej Nvidia Zotac 9500gt 512MB przez menadżer urządzeń w systemie Windows XP, po ponownym uruchomieniu rozdzielczość zmieniła się na najmniejszą a kolory na 4bity i nie da się tego zmienić. Czego to może być wina ?


(Szotek5) #2

Aktualizację sterowników poprzez menedżer urządzeń dokonuję się w ostateczności. Usuń obecny sterownik i zainstaluj sterownik instalatorem od nVidii.


(system) #3

Mogłeś zainstalować zły sterownik, albo zwyczajnie ten sterownik z twoją kartą nie działa. Poszukaj właściwego, innego, lub wróć do poprzedniego sterownika. W razie problemów możesz skorzystać z przywracania systemu, pod warunkiem, że został utworzony jakiś punkt przywracania. A w jakim celu chciałeś zaktualizować ten sterownik? Był jakiś problem z poprzednim, czy uległeś manii aktualizowania wszystkiego na siłę?

Dodane 18.07.2011 (Pn) 22:28

Sterownik nie musi być najnowszy, aby dobrze działał. Musi być kompatybilny, dostosowany do danego sprzętu. Najnowsze sterowniki współpracują dobrze z najnowszym sprzętem. Twoja karta nie jest pierwszej młodości, więc najnowsze sterowniki nie zawsze będą z nią dobrze współpracowały.


(Barteek 967) #4

Ok, po pobraniu sterowników ze strony producenta i uprzednim usunięciu starych wszystko wydaje się być dobrze :slight_smile: Dziękuję za pomoc.