Problem po defragmentacji - magiczne resety

Mialam problemy z netem, bo strasznie wolno chodzil. Zrobilam skan ArcaMicroScanem i nic nie bylo, wiec zrobilam ad-awarem i spybotem, ale to nic nie dalo takoz. Poniewaz do tego wszystkiego komp mi wolno wchodzi stwierdzilam, ze zrobie defragmentacje.

Zrobilam zgodnie z instrukcja (dalam w msconfigu, zeby system byl uruchamiany diagnostyczne i tak dalej zgodnie z instrukcja znaleziona na tym forum zreszta). Mam dwie partycje i chcialam tylko defragmentacje partycji z systemem operacyjnym, dlatego jak sie zaczela defragmentacja drugiej partycji - wylaczylam.

Zaznaczylam w msvonfigu zeby uruchamialo sie selektywnie (bo tak mialam na poczatku), niestety nie pamietalam co tam mialam zaznaczonego.

Zrestartowalam kompa - wszystko niby dobrze sie odpalilo, ale komp zaczal sie dziwnie zachowywac, co chwile mi sie restartuje i nie wiem z czym to jest zwiazane. Chyba dzieje sie wtedy, kiedy wlaczam przegladarke.

Zrobilam loga hijckakiem, niestety z silentrunnersa nie mam, bo za kazdym razem jak go wlaczalam komp mi sie restartowal (nie mam pojecia czy to jest z tym zwiazane). Niestety w tej chwili go nie moge wkleic, bo przez resety nie pisze ze swojego komputera, ale postaram sie nadrobic to jak najszybciej. Na razie prosze o pomoc tak “na sucho”…

Dodam, ze sam internet, jesli chodzi o predkosc, jakby sie poprawil ,ale nie wiem, czy to zasluga moich zabiegow. :wink:

A, i jeszcze - w tej zakladce w msconfigu, nawet jak zaznaczam uruchamianie normalne, to mi rpzeskakuje na selektywne. Jak np. dam normalne, to wtedy tam w tym selektywnym zaznaczaja mi sie wszystkie opcje i robia sie takie szare. A jak mi przeskoczy na uruchamianie selektywne, to tez mam wszystkie zaznaczone a ta ostatnia opcja jest taka wlasnie szara.

P.S.

Jak wyskoczyl bluescreen z napisem ze wyskoczyl blad i komputer zostal zamkniety, to pisalo cos takiego pod spodem: “MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS”, "*** STOP 0x00000044 (0xFF5A7CE8, 0x00000D62, 0x00000000, 0x00000000).

Z gory dzieki za wszelkie rady.

spróbuj uruchomić w trybie awaryjnym, a ile miałaś wolnego miejsca na defragmentowanym dysku, defragmentator wymaga ok. 15% jeśli mniej to mogło spowodować ten problem.

Na 19,5 GB mam 6,77 GB wolnego.

tego typu błedy wskazują najczęściej na jakiś sterownik - w panelu

sterowania-narzędzia administracyjne- podgląd zdarzeń kliknij na

system, a następnie 2 razy na błędy na czerwono - powinna wyswietlić się informacja o błędzie - sprawdż, czy nie powtarzają się tam nazwy sterowników(.sys, .dll) - być może jakiś sterownik został żle zdefragmentowany; co do msconfig to powinno być ustawione uruchamianie normalne, selektywne lub diagnostyczne, jak sama nazwa wskazuje, stosujemy dla rozpoznania ewentualnych problemów; jeśli

u ciebie nie daje się przestawić to wskazywałoby to na problemy z samym msconfig- w takim wypwdku mógłbyś go podmienić z płytki

w awaryjnym startuje?

Wkleję wam loga.

Złączono Posta : 26.02.2007 (Pon) 14:59

Tak, w trybie awaryjnym chodzi. Zrobiłam defragmentacje w trybie awaryjnym, ale nie wiem, czy sie powiodła, bo mój brat wszedł na kompa i nie wiem czy wyłączył w trakcie czy jak się już skończyła… :? W każdym razie nic to nie dało. Teraz posługuje się przeglądarka IE, bo jak włączałam Mozille, to mi się restartował. W podglądzie zdarzeń mam właśnie dużo błędów związanych z przeglądarką: "Usługa Przeglądarka komputera zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:

Operacja została zwrócona, ponieważ przekroczono limit czasu.", a oprócz tego powtarzają mi się takie błędy:

  • “Generate Activation Context nie powiodło się dla C:\Program Files\Gadu-Gadu\zlib1.dll. Odpowiedni komunikat o błędzie: Operacja ukończona pomyślnie.”

  • “Resolve Partial Assembly nie powiodło się dla Microsoft.VC80.CRT. Odpowiedni komunikat o błędzie: Odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie.”

  • “Nie można odnaleźć zestawu zależnego Microsoft.VC80.CRT; ostatni błąd: Odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie.”

  • “AMLI: System BIOS ACPI dokonuje próby zapisu do niedozwolonego adresu portu We/Wy (0x4d1), który znajduje się w chronionym zakresie adresów 0x4d0 - 0x4d1. To może prowadzić do niestabilności systemu. Skontaktuj się z dostawcą systemu w celu uzyskania pomocy technicznej.”

Te błędy są z wczoraj, kiedy mi się zaczął psować komp.

Jakieś sugestie…? Chyba czeka mnie kupno nowego kompa, bo ten jak widać już wysiada (a ma już trochę latek). Dzięki za wszelkie porady :slight_smile:

AMLI: System BIOS ACPI itd - ten błąd wskazywałby na zbyt stary bios,

ale z artykułu Microsoftu wynika, ze system powinien sobie z nim poradzić

(xp) i poza informacją o błędzie nie powinno być innych skutków; dobrze

byłoby jednak uaktualnić bios(jeżeli do starej płyty jest to jeszcze możliwe);jeśli chodzi dobrze w trybie awaryjnym to prawdopodobnie przyczyną są jednak jakieś sterowniki z normalnego trybu - po restarcie

itd. powinnaś zaraz zajrzeć do podglądu zdarzeń i błędów systemu

(jeśli niemożliwe w normalnym to w trybie awaryjnym)

  1. jeżeli masz w biosie ACPI czyli zarządzanie energią wyłącz, 2. Odinstaluj problemową przeglądarke, 3. podczas startu windowsa na początku wciśnij F8 i uruchamiaj kompa z opcją “włącz rejestrowanie uruchamiania” / będzie to pod trybami awaryjnymi /. Po załadowaniu Windowsa wejdź w katalog Windows i poszukaj pliku “ntbtlog.txt” / musisz wcześniej zaznaczyć aby pokazywał ukryte pliki i foldery i systemowe / W pliku tym są rejestrowane wszystkie ładowane sterowniki i usługi. Przeanalizuj tego loga. Możesz wrzucić loga z tego pliku to się zastanowimy co jest nie tak ładowane.

Probowalam wylaczyc to acpi w biosie, ale jak wylaczylam to sie nie chcial windows ladowac, wiec wlaczylam z powrotem. Nie jestem pewna czy zrobilam to dobrze, wiec moze ktos poinstruuje mnie jak mam to zrobic? Zrobilam to tak, ze weszlam do biosa, potem do “power managment” - tam bylo cos z ACPI w nazwie, to dalam disable i potem dalam f10 i zatwierdzilam. Poza tym wlaczylam “rejestrowanie uruchamiania”. Znalazlam ten plik ntbtlog.txt i moge go wkleic, ale jest strasznie dluuugi. Czy to moze byc wina jakiegos wirusa?

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 15:19

Przypominam, że internet strasznie wolno chodzi, a ze lacze jest ok (wg jakiejś strony testującej łącza). Komputer przewaznie resetuje sie jak wlaczam jakis program. Wyjatkiem jest gg i ie. Ostatnio probowalam odpialic ad-aware i mi sie zrestartowal.

wszystko dobrze robiłaś, jeżeli wyłączałaś ACPI i komputer nie chciał się ładować to zostaw jak jest / chyba że to było APIC, podobna nazwa ale służy do zarządzania przerwaniami /. wrzuć tego ntbtloga to zobaczymy, może uda Ci się “złapać” niebieski ekran i podać komunikat, w tym celu w panelu sterowania -system- zaawansowane odznacz / na samym dole w uruchamianiu i odzyskiwaniu /opcję “autmatycznie uruchom ponownie”.

W tej chwili nie mogę wkleić loga - nie mogę przesłać go z mojego komputera na żaden inny, bo gdy otworzę pocztę, wszystko się resetuje.

Oto treść komunikatu:

Pojawił sie problem i system Windows został zamknięty, zaby zapobiec uszkodzeniu komputera.

“MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS”

Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Stop, ponownie uruchom komputer. Jeśli ten ekran pojawi się ponownie wykonaj następujące kroki: Upewnij się, czy wszelki sprzęt i oprogramowanie są poprawnie zainstalowane. Jeśłi jest to nowa instalacja, poproś producenta sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje dla sytestemu Windows, które mogą być porzebne. Jeśli problem będzie się powtarzał, wyłącz lub usuń wszelki nowo zainstalowany sprzęt i oprogramowanie. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przesłanianie(?). Jeśli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego - uruchom tryb awaryjny.

*** STOP 0x00000044 (0xFF5A7CE8, 0x00000D62, 0x00000000, 0x00000000)

Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci. Zrzut pamięci fizycznej został zakończony. W sprawie dalszej pomocy skontaktuj sie z administratorem systemu lub obsługą techniczną.

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 20:48

Dodam loga, ale jest bardzo długi, więc go podzielę.

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 20:49

Niestety za długi, nie mogę wiecej dopóki ktoś czegoś nie napisze.

jeżeli w trybie awaryjnym jest dobrze to jako pierwszą podejrzewam kartę grafiki, spróbuj zainstalować starszą wersję sterowników odinstalowując obecne / po odinstalowaniu sterowników zobacz czy na standardowych windowsowych chodzi dobrze /, dobrze byłoby podstawić inną bo może to być problem sprzętowy, jako drugie może być coś z pamięcią, jeżeli masz dwie kości to zostaw jedną, możesz też spróbować zamienić miejscami w gnieździe lub obsadzić nie kolejne gniazda, trzecie przyglądnij się płycie głównej czy któryś kondensato nie jest spuchnięty albo wylany.

Wkurzyłam się i sformatowałam dysk… No i po problemie :wink: Ale dzięki za pomoc :slight_smile: