Problem po defragmentacji partycji

Witam.

Niedawno defragmentowałem partycje w swoim laptopie (zwykłym defragmentatorem jest w akcesoriach i na każdym win ) i otóż ja głupi przez nieuwage zaznaczyłem wszystkie partycje (Wraz z partycją na której jest instalator systemu) przy połowie defragmentacji zapomniałem o niej i wyłączłem laptop na chama- przytrzymałem przez 5 sec guzik którym się wyłancza laptopa. Zapomniałem o tym zdarzeniu, komputer dobrzę się włączał itd. Ale po 30 min naszła mnie chęć reinstalacji systemu (z partycji recovery) i stało się wszystko dobrze szło w 50% WYSKOCZYŁ BŁĄD i lipa nie mogę zainstalować win.

1.Czy jest program który by naprawił tą partycje z instalatorem windows ?

2.Jeśli nie czy gwarancja to obejmie ?

Posiadam Windows 7 Home Premium

Dziękuje wszystkim z góry :smiley:

Sprawdź czy dysk nie zawiera błędów.

Wejdź w mój komputer.

Podświetlaj każdy dysk/partycję i wykonuj coś takiego:

prawy klik myszy Właściwości/Narzędzia/Sprawdzanie błędów/zaznaczyć obie opcje (Automatycznie napraw błędy… i Skanuj dysk i próbuj…). Zastosuj/OK. Jak już zastosujesz procedurkę do wszystkich partycji zrestartuj komputer i daj mu ze 2-3 godzinki na dokładnego chkdsk-a. Pod żadnym pozorem nie wyłączaj komputera.

ale oto chodzi że kiedy reinstalowalem system przy 50% wyskoczył błąd i nie mogę go uruchomić (poprzednia wersja się usuneła a ta się niezainstalowała do końca)

Dodane 28.12.2011 (Śr) 21:58

Nie mam windowsa bo się usunął a partycja z recovery uszkodzona czy jest jakiś LIVE CD bez instalacji na którym mógł bym wykonać ten proces ?

A czy po klepaniu F8 da radę uruchomić chociaż tryb awaryjny z wierszem poleceń?

Program erd commander

Wkładasz płytę z programem i po 1 minucie masz uproszczonego windowsa, który widzi wszystkie partycje.

Fanboj

Niestety nie da rady włączyć tryb awaryjny

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. to fix the problem :

File: \Windows\sytem32\winload/exe

Status: 0xc000000f

Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrupt.

Dodane 28.12.2011 (Śr) 22:23

Przepraszam ale jestem zielony co mi da jak będe widział partycje ?

Dodane 28.12.2011 (Śr) 22:24

Czy by dało się naprawić tą partycje z innego poziomu np. Ubuntu ?

Jeżeli uszkodziłeś partycję systemową to amen. Tylko serwis może Ci pomóc, choć nie podejrzewam by uznali to za naprawę gwarancyjną. Pomysł z wyłączeniem nie był dobrym, mógł fizycznie uszkodzić się dysk.

Dodane 28.12.2011 (Śr) 22:33

Przepraszam ale jestem zielony co mi da jak będe widział partycje ?

Sprawdzisz i usuniesz na nich błędy. W Ubuntu będziesz miał interfejs Ubuntu, a w Erd Comander’ze interfejs Windowsa.