Problem po formacie systemu

(Awookado) #1

Sformatowałam swój dysk C(na nim mam zainstalowany Windows i sterowniki) , po czym zabrałam się do instalacji Windowsa Xp. Wszystko poszło ładnie i gładko aż do podpunktu finalizacja instalacji. Komputer się zrestartował jednak po tym ukazało mi się okienko z informacją, że system Windows przygotowuje się do uruchomienia, kursor się pojawia, jednak po odczekaniu 5 minut, komputer ponownie się restartuje. Nie mam doświadczenia z instalacją sterowników, jednak (chyba) dość mozolnie udało mi się zainstalować sterownik do procesora. Co może jeszcze nie grać? Proszę o pomoc…

(Cosik Ktosik) #2

To raczej nie problem ze sterownikiem, tylko nie dokończonej instalacji. Spróbuj instalacji naprawczej, czyli, gdy wyświetli system podczas instalacji, daj na napraw.

Jak rozumiem, system nie uruchamia się do końca, nie pojawia się pasek zadań itp?

Dodam, że warto by było sprawdzić pamięć: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

oraz dysk twardy na bad sektory: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

(Awookado) #3

Spróbuję. Pulpit w ogóle się nie włącza, komputer się restartuje przed całkowitym uruchomieniem :slight_smile: A jeśli uda mi się zainstalowac Windows, to kiedy nadajdzie pora na instalację sterowników? Komputer poprawnie się uruchomi bez instalacji sterowników w Biosie?

(Cosik Ktosik) #4

Bez sterowników powinien też się uruchomić (a nawet musi), zwyczajnie będzie chodził na standardowych (wbudowanych w system).