Problem po instalacji SpeedBit Video Accelerator

Wczoraj wieczorem zainstalowałem na swoim komputerze program SpeedBit Video Accelerator. I niestety zaraz po instalacji zaczęły się problemy. Komputer strasznie zwolnił, internet też. Wtedy też usunąłem z dysku ten program, i sytuacja się pogorszyła. Po dezinstalacji zrestartowałem komputer, i już samo uruchomienie systemu trwało ok. 2 min. Po uruchomieniu komputer nie łączy się z internetem (internet w innych komputerach w sieci działa bez problemu), antywirus też przestał działać (korzystam z BitDefendera Internet Security 2011), a sam komputer strasznie zwolnił. Co mam robić w tej sytuacji ?

A nie możesz przywrócić system? Na termin przed tą instalacją.

Próbowałem już, ale niestety nic to nie dało.

Trochę niewiarygodne, że przywrócenie systemu na termin przed awarią nic nie dało, no ale może? Aby przywrócić chociaż internet spróbuj jeszcze użyć: http://www.softpedia.com/get/Network-To … pair.shtml Pobierz, rozpakuj, uruchom, naciśnij OneClick Repair i zrestartuj komputer.

Dzięki, udało się przywrócić internet :wink:

To chociaż coś! No to trzeba jeszcze “ostro” wyczyścić komputer z pozostałości po tym programie.

Dodane 27.02.2011 (N) 14:15

  1. Usuń folder pn. SpeedBit, jeśli jeszcze pozostał w ścieżce C:\Program Files…

  2. W Start > Acesoria > Uruchom wpisz polecenie %appdata% i po pojawieniu się okna poszukaj folderu pn. SpeedBit i usuń.

  3. Użyj CCleaner’a (na ustawieniach domyślnych) do oczyszczenia zarówno dysków jak i rejestru.

  4. Użyj GlaryUtilities do zeskanowania (Konserwacja, wszystkie kratki zahaczone!) komputera i usunięcia wszystkiego co znajdzie.

  5. Skoro używasz Bit Defendera, to zeskanuj dokładnie przynajmniej partycję systemową.

Wielkie dzięki za pomoc ! :wink: Już teraz wszystko chodzi tak jak powinno.