Problem po instalacji SpeedBit Video Accelerator

(D Kow) #1

Wczoraj wieczorem zainstalowałem na swoim komputerze program SpeedBit Video Accelerator. I niestety zaraz po instalacji zaczęły się problemy. Komputer strasznie zwolnił, internet też. Wtedy też usunąłem z dysku ten program, i sytuacja się pogorszyła. Po dezinstalacji zrestartowałem komputer, i już samo uruchomienie systemu trwało ok. 2 min. Po uruchomieniu komputer nie łączy się z internetem (internet w innych komputerach w sieci działa bez problemu), antywirus też przestał działać (korzystam z BitDefendera Internet Security 2011), a sam komputer strasznie zwolnił. Co mam robić w tej sytuacji ?

(system) #2

A nie możesz przywrócić system? Na termin przed tą instalacją.

(D Kow) #3

Próbowałem już, ale niestety nic to nie dało.

(system) #4

Trochę niewiarygodne, że przywrócenie systemu na termin przed awarią nic nie dało, no ale może? Aby przywrócić chociaż internet spróbuj jeszcze użyć: http://www.softpedia.com/get/Network-To ... pair.shtml Pobierz, rozpakuj, uruchom, naciśnij OneClick Repair i zrestartuj komputer.

(D Kow) #5

Dzięki, udało się przywrócić internet :wink:

(system) #6

To chociaż coś! No to trzeba jeszcze "ostro" wyczyścić komputer z pozostałości po tym programie.

-- Dodane 27.02.2011 (N) 14:15 --

1. Usuń folder pn. SpeedBit, jeśli jeszcze pozostał w ścieżce C:\Program Files...

2. W Start > Acesoria > Uruchom wpisz polecenie %appdata% i po pojawieniu się okna poszukaj folderu pn. SpeedBit i usuń.

3. Użyj CCleaner'a (na ustawieniach domyślnych) do oczyszczenia zarówno dysków jak i rejestru.

4. Użyj GlaryUtilities do zeskanowania (Konserwacja, wszystkie kratki zahaczone!) komputera i usunięcia wszystkiego co znajdzie.

5. Skoro używasz Bit Defendera, to zeskanuj dokładnie przynajmniej partycję systemową.

(D Kow) #7

Wielkie dzięki za pomoc ! :wink: Już teraz wszystko chodzi tak jak powinno.