Problem po reinstalacji WIN XP

Witam serdecznie!

Po krótkim opisie, opiszę co mnie dręczy po sformatowaniu dysku w systemie WIN.XP HE.Otóż zainstalowałem system bez problemów,servis pack i wszystkie aktualizacje wysyłane przez MICROSOFTrównież są zainstalowane.Po otwarciu menadżera urządzeń okazuje się,że brakuje sterownika dla kontrolera magistrali zarządzania systemem.Oczywiście szukałem tego sterownika na wszystkich płytach dostarczonych mi wraz z komputerem i nie znalazłem go.Płyta główna to:GIGABYTE P4 Titan 533 Series GA-8IE533 Motherboard 845E.Byłem również na stronach producenta płyty głównej,ale nie potrafię znaleźć tego sterownika.

Jak się do tego zabrac?

Gdzie szukać sterownika aby odpowiadał powyższym wymogom?

Czy któryś z Panów Administratorów mógłby mi pomóc.

Dzięki bardzo za uwagę i ewentualną pomoc.

Jerzy(cosmos) :slight_smile:

Najprostszym rozwiązaniem będzie kliknięcie w Menedżerze Urządzeń na sprzęt oznaczony żółtym znakiem zapytania (domyślam się, że tak jest oznakowany) i zainstalowanie sterownika automatycznie - zostanie on dodany z systemu. Nie trzeba tu posiadać konkretnego sterownika, ani nośnika instalacyjnego z tym sterownikiem.

Pozdrawiam.

Witam!Dzięki za odpowiedź w problemie z kontrolerem magistrali zarządzania systemem tzn.w poszukiwaniu sterownika,ale system nie posiada go w sobie.Wyświetla mi informacje,że"Nie można zainstalować sterownika"gdyż go nie posiada.Nie posiada go również płyta instalacyjna.

A w ogóle to gdzie ten sterownik się podział?

Przecież przed reinstalacją było wszystko w porządku.

Oczywiście w tej chwili po reinstalacji mam system plików NTFS,a poprzednio było FAT 32.

Może tu tkwi przyczyna?

Dzięki za zainteresowanie moim problemem.

Jerzy(cosmos)

Mam propozycję:

Zainstaluj jeszcze raz wszystkie sterowniki z CD, a następnie ponów czynności jak napisałem wyżej: kliknij prawym przyciskiem na niedziałający sprzęt -> aktualizuj sterownik -> zainstaluj oprogramowanie automatycznie (zalecane). Powinno pomóc, ponieważ dokładnie tak samo usunąłem ten sam problem na komputerze znajomego ze dwa tygodnie temu. Po instalacji z CD sterownik nie był zainstalowany, a po automatycznej aktualizacji został dodany.

Pozdrawiam.

Albo spruboj uzyc programu AIDA32, on podaje linki do strony producenta i do driverow: http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=47&id=410&g=8