Problem po starcie systemu programy włączają sie wielokrotni


(Kahato) #1

Witam. Mój problem zaczął się jakieś 3 tygodnie temu. Kiedy włączyłam komputer i chciałam wejść w folder z muzyką (skrót na pulpicie) kliknęłam 2 razy, i wyskoczyło mi 50 okienek tego folderu na raz i co zamykałam jedno kolejne wyskakiwało aż włączyłam menadżera (ctrl+alt+del) i pozamykałam ręcznie. Problem powtarza się po każdym włączeniu komputera i tylko i wyłącznie wtedy. Kiedy opanuje włączające się programy wszystko wraca do normy. Nie mogłam sobie poradzić próbowałam skanerami online antywirusami i nic nie pomogło -nic nie wykryło-. W akcie rozpaczy i desperacji zrobiłam formata - broń zagłady - jednak już po sformatowaniu kiedy Windows wgrywa pliki systemowe i należało podać nazwę komputera wyskakiwał komunikat - NALEŻY WPISAĆ NAZWĘ KOMPUTERA - tak, jakby komputer sam wciskał dalej --> a ja nawet nie klikałam myszką, więc znów (ctrl alt..) i się uspokoiło. Problem po formacie nie zniknął doprowadza mnie to do szału i czuję że będę zmuszona zrobić formata wszystkich partycji. Może ktoś z was spotkał się już z taką sytuacją i jest w stanie mi pomóc, bo coś czyje ze ten wirus/trojan/robak czy kij wie co mnie wykończy -_-

logi z hijackthis:

http://wklej.org/id/125086/

Antywirus : avira

Zapora : sygate personal

Inne : spybot ad aware

/edit : nie mam pojęcia w jaki sposób zatytułować ten topic bo sama próbuje w necie znaleść choćby podobny problem i jak dotąd moje wysiłki nie dały rezultatu. Nigdy wczesniej nie pisałam na portalach z prośbą o pomoc bo zawsze sama dawałam sobie rade gdyż umiem używać google. Teraz niestety problem przewyższył moje umiejętności. Aby napisac owy problem w tytule zabraklo mi miejsca wiec moze drogi Moderatorze pomozesz mi zatytułować, choc moim zdaniem nawet nie przeczytales opisu mojego problemu tylko od razu przyczepiles sie do tytulu, a w tym momencie to nie jest najwazniejsze.


(Semtex) #2

Masz infekcję,widzę ją w logu ale aż tak głęboko moja wiedza nie sięga żeby pomóc Ci ją usunąć po przez logi,mogę za to zaproponować pełny skan tym skanerem Klik,wszystkie dyski,może trafi się bardziej doświadczony użytkownik który,poprowadzi usuwanie przez logi.


(Agatonster) #3

katt_in_fnat ,

Proszę zapoznać się z tematem Ważny komunikat dotyczący tytułowania tematów i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

W związku ze zmianą, jaka obowiązuje przy wklejaniu logów na forum - przeczytaj i zastosuj się do Tematu

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Krakodyl) #4

Tak na marginesie czy próbowałaś uruchomić komputer z inną klawiaturą lub myszką ?

========== jeśli dalej to samo co opisałaś==========================

Zainstaluj winpatrol- a i zobacz co staruje niepotrzebnego (podejrzana nazwa itp), możesz zablokować start tego "świństwa".

Poczytaj i zastosuj tzn. ściągnij i uruchom Combofix-a czytaj uważnie każdy komunikat po uruchomieniu.

podaję link

http://www.searchengines.pl/index.php?s ... ntry395642

Nie bój się to nie takie trudne Combofix zrobi wszystko automatycznie.

Uwaga : Ta usługa jest instalowana z grą Call &Duty

O23 - Service: PnkBstrA - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\PnkBstrA.exe


(Kahato) #5

niestety, nie pomoglo, moze ma ktos jakies jeszcze pomysły?


(Henio Mazurek) #6

Tutaj nie widać infekcji, ale wklej logi z OTL i gmer

http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe

http://www.gmer.net/

Logi wklej na www.wklej.org a tutaj tylko link do wklejki.

Robiłaś to?

Nie tylko, tą usługę instalują gry z opcją rozgrywki on-line.


(Kahato) #7

logi

http://www.wklej.org/id/126181/

http://www.wklej.org/id/126182/

mysz zepsuła mi się jakiś czas temu teraz mam nową (g5 refresh) klawiatura tez nie jest przyczyną problemu. to musi być jakaś bardzo złośliwa infekcja ;/

C:\WINDOWS\System32\PnkBstrB.exe <=== quake 3, quake live :slight_smile:


(Henio Mazurek) #8

"Niestety" tu wirusa nie ma. Zatem to jest problem sprzętowy, lub sterownikowy.

Przeinstaluj sterowniki płyty głównej, klawiatury i myszki (jeśli posiadają).

Tutaj wirusy nie mają dostępu.

Zastosuj WWDC

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... aner+1.4.1


(Kahato) #9

właśnie nie jest to wina sterowników jak wciskało mi się samo dalej podczas formatowania, juz wczesniej pozamykałam porty dla robali, też bez rezultatu :frowning: ale dziekuję za czas poswiecony mi i proby pomocy sprobuje sobie dać z tym jakoś rade i napisze jak rozwiązałam owy problem. pozdrawiam.


(Semtex) #10

Przepraszam za zamieszanie,jeżeli je wywołałem,zasugerowałem się tym Tematem,stąd moje słowa o infekcji,jak widać błędne,jeszcze raz przepraszam.