Problem po usunięciu odtwarzacza muzyki

(Jamsa) #1

Witam!

Mam pewien problem, a mianowicie, nie mogę zintegrować odtwarzacza muzyki z plikami audio.

To znaczy generalnie mogę, ale tak nie do końca.

Wiem, że brzmi to bez sensu, dlatego załączam screena, który powinien nieco rozjaśnić sytuację:

muzas.png

Otóż ostatnio testowałem odtwarzacz UMPlayer, ale mi się nie spodobał, więc go odinstalowałem.

W tym celu użyłem programu REVO Uninstaller.

I teraz, jak widać na screenie, nie mogę włączyć odtwarzania muzyki normalnie.

A kiedy kliknę 2 razy LPM wyświetla się komunikat:

komuniat.png

Jest to bardzo niewygodne, więc bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za wszystkie porady.

(Grzegorz Pyzera) #2

Nie pomaga Otwórz za pomocą -> Wybierz program domyślny... ?

(Jamsa) #3

Ale wtedy musiałbym tak robić ze wszystkimi formatami audio... A tych jest sporo.

(Grzegorz Pyzera) #4

Z reguły w odtwarzaczach multimedialnych jest opcja "skojarzenia" plików, jakiego chcesz używać odtwarzacza?

(Dimatheus) #5

Hej,

Jeśli używasz Aimp'a wejdź w Opcje -> System -> Powiązania. Zaznaczasz Audio CD oraz Pliki audio, zatwierdzasz zmiany i gotowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Jamsa) #6

No właśnie o to chodzi, że już to zrobiłem, ale nic to nie dało.

Jak widać na screenie powiązanie z AIMP'em jest, ale na drugim miejscu, nie domyślnie.

(Dimatheus) #7

Hej,

A próbowałeś użyć opcji Skojarz wszystkie w Aimpie, tak jak na poniższym screen'ie?

00946949384686073136_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Jamsa) #8

Już napisałem że to zrobiłem.

Kurczę, widzę, że problem, nie dość że jest rzadki, to jeszcze trudny do rozwiązania... :frowning:

-- Dodane sobota, 26 marca 2011, 22:49 --

Pisałem że już to zrobiłem.

Wobec powyższych, usiadłem jednak, i powiązałem wszystkie pliki audio z AIMP'em poprzez

Właściwości folderów-->Typy plików.

Bardzo dziękuję za wszystkie rady.

Pozdrawiam, Winotam

(Dimatheus) #9

Hej,

Oczywiście jest to jakieś rozwiązanie. Wiem, że trochę po czasie... :slight_smile: Aczkolwiek być może pomogłoby usunięcie wpisów kontekstowych nieistniejącego już poprzedniego programu domyślnego. O tym, jak to zrobić, można przeczytać tutaj i tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus