Problem po usunięciu Shella

Witam.

Po odinstalowaniu jednego z alternatywnych shelli i restarcie nie mogę odzyskać pulpitu. Jest czysty niebieski ekran, brak także paska zadań,start-u i brak menu kontekstowego myszy. Zauważylem w menadżerze zadań ,że wraz ze system nie odpala sie Explorator.exe. dopiero po jego ręcznym uruchomieniu osiągam dostep do zawartości kompa. jednak w postaci okienek. Okna programów na pulicie pokazują się bezproblemowo jedynie z uwagą systemu o nie możności stworzenia ikony w trayu.To co udalo mi się uzyskać dzięki desktop architect to możliwosc wyświetlania tapety.

sys w2k sp4.

Też miałem ten problem, długo się męczyłem. Pomogła dopiero reinstalka z płyty WinXP. Powodzenia.

pulsator Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może wylądować w koszu.

Uruchom Edytor Rejestru (regedit.exe), znajdź klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

a w nim wartość o nazwie Shell. Jeżeli jest pusta lub jeżeli wskazuje na jakiś nieistniejący (pochodzący np. od odinstalowanego alternatywnego shella) zmień ją (dodaj) na Explorer.exe. Ewentualnie skopiuj zawartość poniższej ramki, wklej do notatnika i zapisz z rozszerzeniem .reg Otrzymany plik zaimportuj do rejestru (podwójnym kliknieciem).

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"Shell"="Explorer.exe"

Wielkie dzięki goomish. Właśnie o to chodziło.