Problem po wymianie procesora

Witam. Wymieniłem ostatnio sobie procesor na nowy i przy uruchomieniu pisało że musze cos skonfigurowac w BIOSIE, a problem jest w tym że nie mam pojęcia co i gdzie tego dokładnie w BIOSIE szukać… i jak daję na właściwości komputera to mi pokazuje że obecny procek ma 1.8 GHZz a powinien mieć 2.25 GHz…może znajdzie się ktoś kto mógłby mi pomóc w konfiguracji mojego komputera pod nowego procka…

Podzespoły mojego kompa :

Procesor : AMD Athlon 64 3200+, Socket 754

Płyta Główna : Abit KV8PRO K8T800

Grafika : Radeon 9600

Podaj jak brzmial komunikat to będziemy mogli Ci pomóc :slight_smile:

tłumacząc na polski to pisało cos takiego : procesor został zmieniony, przed uruchomieniem komputera zmień jego ustawienia.

najlepiej daj zrzut ekranu z tym komunikatem :smiley:

teraz to już się on nie pokazuje, pokazywał się on podczas pierwszego uruchomienia po wymianie procesora… a teraz we właściwościach pokazuje mi że obecnie procesor jaki mam ma 1.8 GHz a powinien mieć 2.25 GHz…

Ustaw w biosie FSB dla CPU na 200 - czyli mnożnik 10 x200=2000 i zapisz bios Save.

Może trzeba uaktualnić bios płyty.

Pomoc książka do płyty głównej.

I procek to na pewno 3200,a nie 3400.

I czy nie trzeba wtedy zainstalować nwego systemu ?

Nie trzeba.

zgadza się że 3200… ja nie pisałem ze jest inaczej…

a czy to prawda że oprócz tego że w Biosie ustawię to jeszcze trzeba coś ustawiać na jakiejś zworce na płycie głównej ??

raczej nie trzeba żadnej zworki przestawiać co najwyżej zewrzeć aby zresetować BIOS-a

wielkie dzięki za pomoc, jakos udało mi sie ustawić w Biosie i teraz mi pokazuje ze mam procka 2.25 GHz … jeszcze raz wszytkim dziękuję za podpowiedzi… :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: