Problem po zainstalowaniu Avasta

Witam. Znajoma poprosiła mnie o pomoc. Niestety z moją wiedzą oprócz formatc c: nie potrafię jej nic powiedzieć :slight_smile: Sprawa wygląda tak: od czasu zainstalowania programu antywirusowego Avast dzieją się śmieszne rzeczy: po pierwsze za jednym przeładowaniem systemu można przeglądać tylko kilka stron www (później wyświetla się komunikat “nie można otworzyć strony”), nie można zainstalować żadnego programu (okno instalacji miga dosłownie na sekudkę i zamyka się), no i oczywiście nie można odinstalować samego programu Avast. Aha, po uruchomieniu kompa pojawiał się też komunikat o nieuatoryzowanej modyfikacji pliku ashdisp.exe i pytanie czy kontynuować uruchamianie (tutaj dałem na “nie” i zmieniłem tylko nazwę tego pliku i komunikat zniknął). Potraficie mi pomóc ? Jednak format jest sprawą ostateczną z powodu sporej ilości potrzebnych aktualnie danych.

Witam! Ja również miałem problem z tym programem zaraz po zainstalowaniu i nie zostało mi nic innego jak właśnie format ale to tylko przez moją głupotę, bo po instalacji avasta program sugeruje skanowanie dysku po ponownym uruchomieniu kompa i później również sugeruje jego restart. Ja oczywiście zlekceważyłem to a później miałem co miałem. Jak się domyślam Twoja znajoma popełniła pewnie ten sam błąd. Mi niestety nie udało się tego problemu inaczej i szybciej rozwiązać jak przez format.

Pozdrawiam.

Dzięki … Jeszcze trochę poczekam. Może jednak komuś udało się coś z tym zrobić … Bo ona na serio chce uniknąć formata :slight_smile:

akrol -> Wrzuć zestaw logów - HijackThis + Silent Runners

mikrej -> nie podpinaj się pod czyjeś tematy - załóż swój, opisz problem i rownież wklej zestaw logów :slight_smile:

Bieniol, nie mogę tam nic zainstalować … i szczerze mówiąc nie mam zielonego pojecia o tych programach :slight_smile: Bez tego nie da rady ?

W tych programach nic nie instalujesz :slight_smile:

Poczytaj na ten temat tutaj -> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Bieniol --> to nie było się podpięcie pod temat z mojej strony, nie oczekiwałem żadnej pomocy, bo jak napisałem już było po formacie, chciałem tylko akrolowi przedstawić analogiczną sytuację do porównania

Następnym razem czytaj uważnie i staraj się interpretować właściwie to co czytasz a jeśli nie umiesz to odpuść sobie zwracanie innym uwagi :slight_smile:

Pozdrawiam