Problem po zmianie karty graficznej

Po zmianie karty graficznej z Radeon 9600 na Radeon 9700 pro bez reinstalacji systemu pojawił się problem. Komp się zawiesza w czasie pracy w Internecie, a czasami po samym uruchomieniu. Jednak jak odpalę gierkę to wszystko ok, tzn. w czasie grania jeszcze się nie zawiesił. Jest tak od paru miesięcy. Często ekran gaśnie albo pojawia się kolorowy kwadrat na ekranie i monitor po paru sekundach gaśnie. Po resecie czasami znowu się zawiesza, a czasami chodzi non-stop przez kilka godzin i jest ok. Zmieniłem sterowniki karty na najnowsze, jednak DirectXa nie udało mi się reinstalować. Z góry Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Wszystkie sterowniki i DirectX muszą być poprawnie odinstalowane przed zamontowanej nowej karty graficznej inaczej wystąpią błędy w wyświetlanym obrazie na monitorze.

Dzięki, ale jak teraz już mniej więcej jakoś to chodzi kulejąc, to jest możliwość usunięcia usterki, tzn. tych zawieszeń niekontrolowanych? Odinstalować jeszcze raz sterowniki i DirectX? Nie wiem jak to poprawnie zrobić…

Dodane 14.04.2009 (Wt) 12:54

Nie jest to problem bardzo uciążliwy, ale jednak czasami można się wkurzyć :slight_smile:

Dodane 22.05.2009 (Pt) 20:47

Podmieniłem dzięki “DirectX Happy Uninstall” wersje directx z 9c na 8.1. Potem znowu na 9c. Zmieniłem sterowniki karty na najnowsze i dalej się sypie… :frowning: