Problem po zmianie pasty z włączeniem komputera

Witam mam problem a mianowicie po zmianie pasty i ogólnym przeczyszczeniu komputera komputer arrow-10x10.png zachowuje się tak jak na załączonym filmie 

Jaka to była pasta? Może była z fragmentami, które zwiększają termoprzewodzenie, ale i przewodzą prąd? Możliwe, że następuje jakieś zwarcie. Jaką pastę użyłeś?

Ale tam masz poplątanie. A masz jakiś program, który steruje wentylatorami ??

 

A wszystko przeczyściłeś z kurzy nawet wentylatory ?? .  Podaj markę zasilacza i płyty głównej.  

Nie pamietam nazwy tej pasty bo wyrzucilem opakowanie zwykla jednorazowka .

Plyta to ASRock H55M-LE a zasilacz to LC420H-12

Radiator jest zimny

Zasilacz z “czarnej listy” czyli tykająca bomba, która w każdej chwili może uszkodzić podzespoły komputera - do natychmiastowej wymiany.

Czarna lista zasilaczy i Renomowane marki zasilaczy

3 rok dziala i nic nie wybuchlo poza tym w starym kompie przez 8lat dzialal zasilacz z czarnej listy podczas gdy renomowany zasilacz padl po 3 latach wiec wina nie w zasilaczu

OK, masz prawo mieć swoje zdanie ale to nie znaczy, że masz rację.

To spoko ze zimny, a pod które wejście podłączyłeś, 4 piny czy 3 piny ??  

4 piny podpisane CPU FAN

Ja wiem ze to zasilacz z czarnej listy ale jezeli nic sie nie dzieje to po co.psuc wiem o co chodzi Cedar

A podłącz pod 3 piny albo jeśli przewód wystarczy pod 4 piny znajdujący się w dolnej części płyty głównej. I zobaczy czy tak się dzieje nadal.       

Nadal sie tak dzieje juz nie wiem co moze byc

Zrobilem jeszcze tak ze wzialem suszarke i “podgrzalem” procek zasilacz i grafe i uruchomil sie na chwile i padl

Stawiam na pastę, kiedyś tak miałem - użyłem starej, którą dostałem od znajomego. Komputer po uruchomieniu zachowywał się tak, że zaskakiwał na kilka sekund po tym jak dostał napięcie, po czym się zupełnie wyłączał (przy procesorze AMD). Pomogła tylko zmiania pasty nową.

 

Zobacz jeszcze raz kable zasilające na płycie głównej czy są dobrze (do końca) wpięte oraz przede wszystkim zmień jeszcze raz pastę na procesorze. Idzie lato więc swoim doświadczeniem wiem, że nie warto dawać jakiejś “noname”, bo temperatury jakie będą w tym czasie na procesorze zrobią swoje szybciej niż Ci się wydaje i niestety będziesz musiał zmienić pastę jeszcze raz.

 

Pasta jakiej użyłeś może i była świeża, ale jako “noname” mogła mieć swoje wady (m.in wspomniał o tym wyżejLonngerM). Użyj pasty markowej  - koszt pomiędzy 20 a 35 zł (to chyba niewiele za miesiące spokoju).

 

 

I jeszcze małe pytanie - czy pasta podczas wymiany na nową nie dostała się między procesor, a płytę główną? Wątpię, ale może jakiś okruszek wpałd do wejścia na piny od procesora.

To, jeśli nie ma różnicy czy to 3 pin 4 piny i czy dolne wejście to widocznie coś nie tak z pastą. Albo za dużo założyłeś i gdzieś przebicie albo jak wyżej.        

Pasta to AG Silver thermal grase zmienie dzisiaj , bo wlaśnie wracam z egz e.13 i kupiłem nowa tubkę dam jej mniej niż wcześniej

Poprawione przepraszam za znaki ale pisze z telefonu

Czapelek Na forum używamy polskich znaków, popraw swoje wypowiedzi korzystając z polskichznaków diakrytycznych, w przeciwnym razie posl wyląduje w koszu :wink:

To jak wyczyścisz na 100% wszystko to najlepiej nie za dużo nie za mało nałożyć pasty. 

 

klocek_1.jpgklocek_2.jpgklocek_3.jpg

 

Tak, aby nie “wypływała” poza powierzchnię procesora,  sprawdź teraz. A jak masz podobny wentylator to też bo sprawdź czy tak samo się z nim dzieje.   

Witaj nie jestem pewny ale prawdopodobnie coś źle złozyłeś tz, może nie jest dobrze dociśnięte, sprawdź czy wszystko na pewno dobrze dociska bo zachowuje się tak jak by procesor nie łaczył lub chłodzenie źle zamontowane.

Problem pozostaje nadal więc raczej oddam go do serwisu bo już nie wiem co może być w nim.

A jak podłączysz jakiś inny wiatrak  pod wyjścia 4 pin to jak samo się dziej czy tylko z tym jednym wiatrakiem. ???   

Chyba to wina zasilacza, wziąłem stary zasilacz bez podłączeń do dysku (bez sata) i zasilacz karta i wiatrak procka działa ale nie mogę sprawdzić czy win się odpala więc pozostaje kupić nowy zasilacz i sprawdzić .