Problem po zmianie procesora

Witam,

niedawno zmieniłem procesor w moim laptopie, poprzednio miałem AMD Sempron 3400+ teraz zamontowałem AMD Turion 64 X2.

Problem mam taki, że po zmianie procesora system uruchomił się normalnie wykrył nowy procesor i zainstalował sterownik, po instalacji wyskoczyło okienko, że trzeba zrestartować komputer tak więc zrobiłem. Przy ponownym uruchamianiu systemu wyskoczył niebieski ekran po czym komputer się od razu zrestartował i tak w kółko. Pracuję na Windowsie XP ale mam też zainstalowanego Windowsa 7 w obu systemach jest ten sam problem. Dodam jeszcze, że błąd wyświetla się tak krótko że nie jestem w stanie przeczytać opisywanego błędu. Próbowałem restartować biosa ale nic nie daje. Płyta główna wykrywa nowy procesor i jest z nim kompatybilna.

Czy ktoś wie co trzeba zrobić żeby komputer zaczął działać? Może reinstalka Windowsa jest potrzebna?

Ogólnie zmiana procesora nie wymaga reinstalacji systemu. Musiałeś coś przekombinować. Może się uszkodził sterownik ekranu, a winowajcą jest zatem karta graficzna. To jest tylko 1 możliwość spośród wielu innych. Może lepiej zrób reinstalkę żeby mieć świeży system.

Jutro spróbuję zrobić reinstalke, dodam tylko że windows nie odpala się do końca (wyświetla znaczek i pasek ładowania i po 3-4 sekundach wywala błąd) oraz po zmianie na stary procesor wszystko działa.