Problem po zmianie procesora

(Filip Szylderowicz) #1

Witam,

niedawno zmieniłem procesor w moim laptopie, poprzednio miałem AMD Sempron 3400+ teraz zamontowałem AMD Turion 64 X2.

Problem mam taki, że po zmianie procesora system uruchomił się normalnie wykrył nowy procesor i zainstalował sterownik, po instalacji wyskoczyło okienko, że trzeba zrestartować komputer tak więc zrobiłem. Przy ponownym uruchamianiu systemu wyskoczył niebieski ekran po czym komputer się od razu zrestartował i tak w kółko. Pracuję na Windowsie XP ale mam też zainstalowanego Windowsa 7 w obu systemach jest ten sam problem. Dodam jeszcze, że błąd wyświetla się tak krótko że nie jestem w stanie przeczytać opisywanego błędu. Próbowałem restartować biosa ale nic nie daje. Płyta główna wykrywa nowy procesor i jest z nim kompatybilna.

Czy ktoś wie co trzeba zrobić żeby komputer zaczął działać? Może reinstalka Windowsa jest potrzebna?

(Leonxel) #2

Ogólnie zmiana procesora nie wymaga reinstalacji systemu. Musiałeś coś przekombinować. Może się uszkodził sterownik ekranu, a winowajcą jest zatem karta graficzna. To jest tylko 1 możliwość spośród wielu innych. Może lepiej zrób reinstalkę żeby mieć świeży system.

(Filip Szylderowicz) #3

Jutro spróbuję zrobić reinstalke, dodam tylko że windows nie odpala się do końca (wyświetla znaczek i pasek ładowania i po 3-4 sekundach wywala błąd) oraz po zmianie na stary procesor wszystko działa.