Problem podczas formatowania

Witam!

Kupiłem nowy dysk twardy WD320AAKS, stworzyłem cztery partycje:

C: ok 10GB

D: ok 50GB

E: ok 100GB

F: ok 150GB

C sformatowałem podczas instalacji systemu, następnie reszte pod windowsem gdzie występuje problem tylko z partycją F, pod koniec formatowania wyświetla się komunikat “System nie był w stanie dokończyć formatowania.” Tak samo się dzieje przy normalnym jak i szybkim formatowaniu. O co może chodzić i jak go sformatowac by móc z niego korzystać?

Przy okazji chciałbym się dowiedziec dlaczego po uruchomeniu kompa wyświetla mi komunikat “Bezpieczne usuwanie sprzetu” a usuąć chce właśnie dysk twardy?

Z góry dzięki i pozdro!

jaki posiadasz system operacyjny ??

normalne dla dysków SATA. teoretycznie działa jako urządzenie hot plug (takie jak usb) ale pod warunkiem (pewnie) by system uruchamiany był z innego dysku :stuck_out_tongue: inaczej funkcja bezpiecznego usuwania sprzęty podczas gdy jest komputer wł. nie zadziała.

System operacyjny windows xp professional + sp2, właśnie gdzieś wyczytałem powód ale dalej nie wiem jak się tego pozbyć i jak sformatować tą partycję?

teoretycznie nie powinno być problemów, spróbuj ściągnąć demo partition magic.

Udało się i za pomocą partition magic zrobiłem partycję, niestety nadal mam problem z tym komunikatem o bezpiecznym usuwaniu sprzetu.

Wie ktoś jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam!

wszystko jest w porządku !!

Chodzi o to że przeszkadza mi ten komunikat i chciałbym się go poprostu pozbyć :smiley:

na pewno się da -> grzebiąc w rejestrze -> poszukaj na google :P.