Problem podczas formatowania

(Orzech221) #1

Witam , chciałem po rocznej przerwie sformatować kompa.

Niestety podczas , instalacji wyskakuje błąd a dokładnie "jakaś nazwapliku.sys do C:\$WIN_NT$~BT\jakis plik.sys

gdy robię opcje "omiń plik" to chwilę poznie wyskakuje wiadomość "instalacja nie powiodła sie"

I nie wiem co teraz zrobić z tą sytuacją...

(Tompyk) #2

Nie wiem o co Ci chodzi, czy o formatowanie dysku czy o instalację systemu (jakiego systemu), czy też o instalację jakiegoś programu. Napisz trochę jaśniej.

(CzajAn) #3

rozumiem, że błąd pojawia się przy kopiowaniu/ładowaniu tego pliku?

spróbuj wykonać obraz tej płyty na sprawnym kompie np. programem Alcohol 52%, jeżeli się niepowiedzie będzie to znaczyło, że masz uszkodzoną płytę instalacyjną,

ewentualnie użyj kopii instalatora, jeżeli ją wykonałeś za wczasu - (masz prawo posiadać na własny użytek jedną kopię systemu )

(Anna Wegrzynowska) #4

płyta uszkodzona

(Orzech221) #5

Płyta nie jest uszkodzona.Sprawdzałem 2 płyty.

Posiadam teraz system windows xp , ale że strasznie chodzi komputer , chciałem zrobić swieżą instalacje win xp .

Ale ciągle ten bład wyskakuje.

Zdaje mi sie że to wina , aktualnego windowsa bądz jakiegoś wirusa którego mam ( niemoge zadnego antywirusa włączyć)

co robic ?

(kostek135) #6

Heh, źle ci się wydaje. Jeśli doszedłeś do kopiowania plików instalacji systemu, to już dawno jesteś po formacie. Oznacza to tyle, że usunięte zostały już pliki z twojego komputera, a płyta CD jest uszkodzona. Jeśli doszedłeś do kopiowania instalatora (proces tuż przed formatem), to masz również uszkodzona płytę. Czy jest ona oryginalna? Sprawdzałeś możliwość instalacji na innym kompie?

(CzajAn) #7

nie rozumiem co ma wirus do instalacji systemu Windows :?

niekoniecznie

trochę wygląda to tak, jak byś usiłował uruchomić instalację z poziomu uruchomionego systemu, w takiej sytuacji w istocie pliki z folderu

kopiują się przed formatowaniem, przyczyną braku możliwości skopiowania pliku może być brak uprawnień do jego zapisu na dysku C, np. praca na koncie z ograniczeniami,

uruchom komputer bezpośrednio z płyty instalacyjnej.