Problem podczas odtwarzania filmu

Witam.

Ostatnio zajęłam się ściąganiem filmów. Chciałam kilka z nich zgrać na DVD. Wszystko poszłoby gładko gdyby nie napisy. Ściągnięte filmy były w formacie .avi. Gdy zajęłam się konwertowaniem, na samym początku przerabiałam je na pliki .vob, korzystając z programu ConvertXtoDVD, a następnie dodawałam na płytę po kilka formatów napisów (m.in. .srt; .txt; .ssa), ponieważ nie wiedziałam, które z nich będzie odczytywane przez mój odtwarzacz DVD (Panasonic DVD S47). Film działał, jednak napisy nie…

Za drugim już razem postanowiłam wkleić napisy do filmu na stałe. Całe wklejanie zajęło mi aż dwie i pół godziny, po czym znowu uzyskany już film zaczęłam konwertować do plików .vob. Po wypaleniu płyty i odtworzeniu jej w swoim odtwarzaczu uzyskałam komunikat o treści: This type of disc cannot be played. Please insert a different disc. Dlaczego? Przecież moje DVD odtwarzało wcześniej pliki .vob!

Jeśli ktoś wie, co mogę zrobić, żeby wszystko było w porządku, to proszę o opis.

No i odpowiedzi oczywiście, dlaczego w pierwszym przypadku napisy się nie pojawiły, a dlaczego w drugim film nie chciał się odtworzyć.

Bardzo mi na tym zależy dlatego proszę o skuteczne rady!

Jeżeli dvd posiada divix ( czy jakoś tak) to wrzuc ten plik avi nie przerobiony i napisu w formacie txt oba pliki o tej samej nazwie i w jednym folderze. Powinny zadziałać ( u mnie działą ten sposób)

Moje DVD nie odtwarza plików .avi.

Wpierw je skonwertuj do plików .vob, a napisy daj do tego samego katalogu i z tą samą nazwą jak plik z filmem (oczywiście poza rozszerzeniem :slight_smile: )

Konwertowałam film do plików .vob, a potem do tego samego folderu dodałam jeszzcze trzy wersje napisów (Z rozszerzeniami .ssa, .srt, .txt), bo nie wiedziałam, które odtworzy moje DVD. I niestety, po włączeniu płyty napisy się nie pojawiały. Nie było ich nawet na liście w menu.

Może jakieś inne rozszerzenie? Przypominam, że mój odtwarzacz to Panasonic DVD s47.

Dodane 14.04.2009 (Wt) 12:53

A może coś było nie tak z dobranym kodekiem podczas wklejania napisów do filmów na stałe? Nie znam się na tym, więc wybrałam najbardziej zbliżony do tego, jaki był w moim filmie. Bo w końcu, pliki .vob zawsze były odtwarzane, a te nie wchodziły… może macie jakiś inny sposób na wklejanie napisów do filmu? Ja korzystałam z http://www.formaty.com.pl/index.php?opt … 3&Itemid=1

Dodane 14.04.2009 (Wt) 16:52

Proszę Was… potrzebuję ten film na za dwa tygodnie. :frowning: