Problem podczas otwierania folderu-bład explorera

Witam, gdy otwieram folder to wyświetla mi się błąd explorera.exe i mi sie wysypuje.

Skanowałem kilka razy i nie jest zainfekowany.

Dodałem wpisy z programu które są potrzebne:

OTL : http://wklej.to/hYTwU

exstras : http://wklej.to/vYmEi

Z góry dzięki!

Komputer zainfekowany nie jest, ale objawy są typowe dla uwalonego rozszerzenia powłoki. Instalowałeś ostatnio jakieś kodeki? Albo program który wyświetla miniaturki swoich dokumentów (jak pdf, lub obrazki jpg. gif czy bmp)? A właśnie! Co jest w tych folderach, których próba otwarcia powoduje wywałkę?

No nic nie instalowałem. W folderze są filmy, zdjęcia, żadnych programow. Aha mi sie wywala juz jak najade na ten folder albo go kilknę raz ;/ Tak samo po wejściu w ten folder. Później nic nie moge zrobić

enzoooo ,

Albo odinstaluj ten program ,albo wyrejestruj bibliotekę:

Start > uruchom > wklej >

regsvr32 /u C:\Program Files\DivX\DivXPlus Media Foundation Components\DivXMFSource.dll

ok

Ej! Powiedz mi skąd wiedziałeś, że trzeba to odinstalować? Ja lubie umieć sam naprawiać kompa więc jeśli mozesz powiedziec będe wdzięczny.

Nie wywala się! :smiley:

No to jest akurat oczywiste dla każdego, kto “lubi umieć sam naprawiać kompa” :stuck_out_tongue:

Zawieszenia i awarie explorera powodują: albo wirus albo jakieś trefne rozszerzenie powłoki, dodające jakieś funkcje do Exploratora. Np miniaturki, nowe kolumny w widoku szczegółów i takie tam.

Podałeś log z OTL’a w którym “winowajca” był jak na dłoni. Z czym się kojarzy DivX wie chyba każdy :-). A jak nie, to wystarczy pięć minut z google, żeby zobaczyć, że nie tylko ty masz z tym DivXMFSource problemy.

PS. O tym, że wyrejestrowanie biblioteki czyni ją “niewidoczną” dla systemu bez potrzeby fizycznego jej kasowania, wiedzą tylko ci z czarnym pasem w “naprawianiu sobie komputera” :smiley:

dzieki wielkie!

enzoooo , w systemie mamy coś bardzo fajnego i nazywa się to Podgląd zdarzeń - a w nim mamy praktycznie wszystko co dzieje się w systemie od uruchomienia aż po zamkniecie .Najważniejsze dzienniki to “System” i “Aplikacja” nazwa wskazuje co monitorują .Extras.txt daje nam ostatnie 10 zdarzeń z tego podglądu ,a w twoich 10 zdarzeniach stoi:

czyli mamy źródło= explorer.exe i sprawcę=DivXMFSource.dll ,czyli czarno na białym.Błędy explorera czyli znane i lubiane: explorer.exe przestał działać ,często powodują tzw kodeki (nie w pełni zgodne) i ich próba wyodrębnienia miniatur z rozszerzeń do których nie zostały powołane (chyba :stuck_out_tongue: ) ,i to miało bodajże miejsce u Ciebie. Chyba to są błędy samych programistów ,dziwne ale prawdziwe .Błędy powodują również aplety (dodatkowe elementy) w panelu sterowania.Oraz rzeczy o których pisze goomish , czyli wirusy i rozszerzenia powłoki ,menu ,dodatki do menu kontekstowego.

Także trochę rzeczy da się wychwycić z Podglądu zdarzeń , oczywiście nie tylko na temat explorer.exe ,ale na temat wszystkich błędów -słowa klucze = źródło i moduł powodujący błąd.

Dzięki łukash za wytłumaczenie :slight_smile: Ten problem mam naprawiony. Teraz sobie patrzylem na te errory i widziałem ze mam ich tam sporo …

Folder sie naprawil ale gdy wchodze w niego i klikam na jeden z filmow to znowu błąd explorera 0o

Na razie proponuje wyłączyć miniatury w opcjach folderów > widok > zaznacz zawsze pokazuj ikony nigdy miniatury ,to powinno tymczasowo pomóc .No i znowu trzeba podać błąd explorera .Podgląd zdarzeń > Dziennik > Aplikacja > szukasz ostatni błąd z explorerem w roli głównej. Podajesz treść. Po prawej masz opcje filtrowania dziennika ,ułatwia to wyszukiwanie konkretnych błędów np po ID.

Widzę że masz Total Video Converter jego moduły, *.ax np u mnie powodowały sporo wywrotek explorera ,czasem wystarczy wyrejestrowanie modułu.

Widać też sporo błędów:

Spróbuj najpierw tego w wierszu polecenia jako admin wpisz:

regsvr32 /u shmedia.dll

enter następnie

regsvr32 shmedia.dll

enter

Ogólnie to instalujemy w tej kolejności: 1- konwerter > 2- kodeki najlepiej te http://shark007.net/win7codecs.html > 3- Real Alt + Media Player Classic :wink: i nie powinno być takich problemów.

Najgorsze jest to ze nie mogę wkleić tego kodu w wierszu poleceń, więc go wpisuje ale wyświetla się błąd że nie można załadować modułu:?

obrazekcm.jpg

Zrobiłem z tymi miniaturami tak jak kazałeś. Działa :slight_smile: :?

spróbuj

regsvr32 /u C:\Windows\System32\shmedia.dll

enter

regsvr32 C:\Windows\System32\shmedia.dll

enter

Tak robie i takie cos mi wyskakuje… #-o

obrazek1tl.jpg

sprawdź czy masz ten plik

:slight_smile:

0o nie mam tego pliku… :o

http://www.dlldump.com/download-dll-fil … nload.html

:slight_smile:

Wszystko działa :slight_smile: dzięki :slight_smile: A to wszystko takie proste było …