Problem podczas uruchamiania komputera (CZARNE TŁO+KURSOR)

Słuchajcie, wiem, że to może niezbyt dobry dział do tego, ale wygrałam Go bo jako jedyny w opisie posiada słowo “problem” a ja taki własnie mam.

Korzystam własnie z tygodniowego, fabrycznie nowiuśkiego laptopka (Acer aspire one 722) jest na nim zainstalowany win 7 64 bity. Kiedy go włączam zdarza sie, że zanim zacznie wczytywać sie bios pokazuje się tytułowa kreseczka w lewym górnym roku która widnieje na czarnym tle. Nie miga. Nic sie nie dzieje. Po dwu, czasem trzy krotnym resetowaniu komputera włącznikiem uruchamia sie normalnie, jednak sam fakt tego problemu mnie nie pokoi. Myślicie, że po prostu stworzył sie jakiś błąd i mozna tę usterke naprawić jakoś samemu czy mam go serwisować? (czego wolalabym od razu nie robić a traktować jako ostateczność)

Proszę o pomoc, Pozdrawiam, ROlka

Nie chce mi się rozpisywać, więc dam link, a tak w skrócie uszkodzeniu mógł ulec MBR lub plik NTLDR.

te porady sa pod windows xp a ja mam 7…to bez znaczenia?

Chcialam jeszcze zaznaczyć, że ten czarny ekran z kursorem pokazuje sie jako pierwszy, przez wyświetleniem tych info o kompie i biosie,Jak sobie z tym poradzić zanim całkiem mi sie komp rozsypie? Przypominam, że mam win 7 64bit

Jeśli kursor pojawia się jeszcze przed uruchomieniem biosu to uszkodzona może być płyta główna. Nie czekał bym zbyt długo z wysłaniem sprzętu na gwarancji.

chivas ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Standardowo, w większości notebooków, POST jest zastąpiony logiem producenta (część Acer’ów daje możliwość jego wyłączenia w opcjach BIOS’u).

Kreska o której wspominasz nie występuje przed POST’em, ponieważ jest już “częścią” rozruchu systemu operacyjnego, a system nie uruchamia się przed biosem. Kolejność jest zawsze taka sama, w skrócie: przycisk Power>BIOS ze swoim POST’em (ukryty pod logiem producenta, które czasem może się nie zdążyć wyświetlić)>rozruch systemu (jeśli takowy jest lub jest sprawny).

Obecne zalecenia dawane w takich wypadkach jak Twój, to próba naprawy systemu w trybie naprawy.

Podczas uruchomienia komputera należy wciskać F8, do momentu pojawienia się zaawansowanych opcji rozruchu, którego pierwszą opcją jest naprawa komputera/systemu. W późniejszym etapie powinno wyświetlić się okno opcji odzyskiwania systemu, w którym wybiera się opcję “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia”.

być może to ja nie potrafie tego wytłumaczyć, ale ta kreseczka pokazuje mi sie zanim pokaże mi sie te logo acera. Wygląda to w nastepujacy sposób:

Czarne tło z kreską (stojącą) - logo acera (mozliwosc wciśnięcia tego F8chyba) - znów tło z kreseczka już migającą - ładowanie systemu - logowanie - uruchamianie systemu.

Czasem jednak zdarza się, że te pierwsze tło z kursorem stojącym nie chce ruszyć dalej. Po prostu sobie stoi. Zanim wyswietli sie cokolwiek. Zwyczajnie włłaczam kompa, pojawia sie czarne tło z kreseczką i nic więcej.

Wtedy resetuje czasem dwa a czasem trzy razy komputer i za którymś razem załapuje,