Problem połączenia z internetem na routerze

Witam, to mój pierwszy raz na tej stronie, więc nie wiem, czy w dobrym miejscu tworzę posta. Otóż mam pewien problem z internetem na laptopie HP. Wynajmuję mieszkanie w którym jest dostępny internet, mój laptop się z nim łączy - jest zasięg, identyfikacja sprawna, jest też napisane, że mam dostęp do internetu. Jednakże kiedy próbuję włączyć jakąś stronę zwyczajnie się ona nie ładuje (tak jakby internetu nie było). Na komórce łączy z internetem i nie ma większych problemów. Wcześniej korzystałem z tego internetu i też wszystko hulało aż do czasu. Problem się zaczął dziać kiedy wyskakiwało, że jestem połączony z routerem, ale nie internetem. Po wyłączeniu wszystkich osłon (zarówno zapory jak i avasta) internet pojawił się na chwilę i znowu został utracony, tym razem już z informacją, że połączenie z internetem jest. Próbowałem już resetów w CMG, próbowałem różnych ustawień karty i połączeń, wszystko na marne. Inne internety - zarówno routery jak i modemy przenośne - działają bez zarzutów. Czy ktoś wie co może być przyczyną? Ten internet jest mi aktualnie bardzo potrzebny (posiadam mobilny, ale wiadomo - ograniczenia). Nie mam aktualnie dostępu do routera, nie wiem w którym miejscu się znajduje ani nie mam możliwości resetowania go, nie znam też modelu. Jest ktoś w stanie pomóc?

Jeśli do tego rutera podpinają się inni, to możesz zapytać czy maja połączenie z internet Bo to mi wygląda na źle skonfigurowany ruter. Jak masz możliwość to poproś właściciela o sprawdzenie ustawień.

Właśnie chodzi o to, że na komórce ten internet działa. Jeśli jest źle skonfigurowany, to czy nie powinien on nie działać od początku? Wcześniej wszystko było dobrze dopiero od jakiegoś czasu się coś takiego dzieje.

Dobra, może masz coś z kartą sieciową? Bo skoro internet w 100% działa to może tu jest problem. Spróbuj podczepić jakąś inną kartę zewnętrzną lub wewnętrzną. I sprawdź czy wtedy będzie ci działać internet

Tylko jakikolwiek inny internet działa bez problemu. To jest jedyny internet z którym mam problem i akurat jest on najważniejszy (złośliwość rzeczy martwych). Z kartą sieciową nie miałem dotychczas żadnego problemu - połączenia bezprzewodowe z routeram, internetem mobilnym (sprawdzane na różnych) jak i połączenia VPN działają. Już włosy z głowy wyrywam zaraz zostanę łysy.

Być może problemem jest sam sterownik karty sieciowej ,spróbuj powrócić do starszej wersji sterownika karty sieciowej ,miałem podobny problem ze swoim D-linkim ,powrót do starszej wersji sterownika pomógł

 

 

 pozdrawiam,