Problem polączenie MODEM + ROUTER EDIMAX BR-6204WLg

Mam podzielone lacze na KOMPUTER stacjonarny i PlayStation 3 przez Router edimax BR-6204WLg. Strasznie dlugo laduja mi sie strony w przegladarkach, ale wydaje mi sie ze lacze nie jest obciazone poniewaz transfer nie jest mniejszy, a ping np. w grze Counter-Strike jest ~40. Nie wiem czym moze to byc spowodowane, ale odkad dziele lacze strony typu nasza-klasa naprawde dlugo sie laduja okolo 20s, czasem wyskakuje blad ze nie da sie polaczyc z serwerem.

znajdź sobie adresy szybkich dns’ów - to bardzo pomaga. no i wpisz je oczywiście do konfiguracji router’a.

Gdzie moge znaleźć takie adresy, co to jest DNS jestem w tym zielony.

Z góry dzięki za odpowiedź.

DNS, to taka książka adresowa, ino dla internetu… Adresy DNS… możesz skorzystać z tych:

153.19.250.100 - dns.task.gda.pl 

153.19.250.101 - ns1.task.gda.pl

212.77.96.123 - ns2.task.gda.pl

musisz przeczytać w instrukcji jak je (te numerki z kropkami) wpisać poprzez przeglądarkę do konfiguracji router’a. Możesz zajrzeć również na stronę edimax.pl->Wsparcie Techniczne->Forum, kilka osób pisało już tam na ten temat.

Czy wystarczy że wpisze te adresy DNS w Panel Sterowania > Polaczenia sieciowe > Protokół internetowy TCP/IP > Właściwości > Użyj następnujących adresów serwerów DNS ? Gdy tak zrobiłem nie czułem poprawy. Naprawe przeszkadza mi to w przegladaniu stron.

Nie, nie… dns’y musisz podać do router’a, to jest informacja dla router’a.

Nie moge znaleźć informacji gdzie i jak wpisac te adresy, szukalem w instrukcji produktu i na forum edimax.

Dodane 16.05.2009 (So) 12:48

Wpisalem adresy DNS’ow podane wyzej umieszczam screen’a, nie pomoglo to za wiele jezeli ktos moze pomoc prosze napisac.

http://www.speedyshare.com/985370142.html