Problem-pomocy

mam takie pytanie, mam program do laczenia kompa z komórką przez port com, kabel mam podłączony z komórką i z kompem a komp nie widzi telkefonu dlaczego??

hey man.

1.Instalujesz Stery (phone nie podłączony) [do telefonu oczywiścei]

2.Rechujesz kompa

3.W razie (szpanowania lub nie) czego zainstaluj program do obsługi Phona.

4.Rechujesz kompa

5.W czasie gdy komp sie rechuje podłączaj phona, lub w Windzie

Tyle.

nic nie pomogło, a może inaczej, skąd moge pobrać stery do portu com1??

może jak je zaktualizuje to bedzie dobrze?

Zaaktualizuj je jesli to nie pomoże to nie wiem.

Zapytaj sie speca jak to sie robi, w jakimś servisie gdzie sciągają simlocki. Mi facet pomogł.

a skąd znajde program gdzie ściagne simlocka kodami??

Jaki model??

c55

Programem nie. Nie ma takiego

tylko przez kabelek??

Tak.

no a przez ten kabelek to za pomoca jakiego programu?? kabelek mam ale softu nie, może coś doradzisz

No więc zaczynamy:

  1. Do ściągnięcia simlocka posłuży nam program SST Service Toolbox Profesional Edition.

  2. Na początku musimy pobrać i zainstalować program SST Service Toolbox Profesional Edition. Program jest w pełni darmowy.

  3. Po ściągnięciu programu instalujemy go i odpalamy.

  4. Przy włączeniu prawdopodobnie pojawi się okienko z tekstem:” Please update SST” (jeśli takie okno nie pojawiło Ci się przejdź do punktu 11)

  5. Po pojawieniu się tego okienka będziemy musieli trochę pogrzebać w rejestrze.

  6. Uruchamiamy edytor rejestru (menu start > uruchom > i wpisujemy regedit)

  7. Klikamy na plusik obok klucza HKEY_LOCAL_MACHINE, następnie tak samo otwieramy klucz SOFTWARE, później Classes, CLSID i w gąszczu kluczy szukamy tego o nazwie {ABEC435C-BB7A-4E0D-999B-401673B2A9AD}.

  8. Jak już go znajdziemy, klikamy na niego, wciskamy DELETE i wybieramy TAK. Klucz został skasowany.

  9. Teraz musimy jeszcze zmienić datę w systemie, a dokładniej cofnąć najlepiej o rok (chyba każdy wie jak to zrobić )

  10. Uruchamiamy ponownie program SST (okienko przypominające o aktualizacji nie powinno się już pojawić, jeśli się pojawiło należy powtórzyć kroki od 5 do 8.)

  11. Zamykamy oba okienka, które się nam otworzą, klikamy na START (na górnym pasku) i wybieramy SST S-GOLD SESSION (drugie od góry). Powinno pojawić się takie okienko:

  12. W prawym, górnym rogu okna wybieramy prędkość (należy zostawić 115200) i port, pod który podłączony jest telefon.

  13. Następnie wybieramy nasz model telefonu (po lewej stronie)

  14. Teraz wyłączamy telefon i podłączamy go pod kabel do kompa.

  15. Zostawiamy zaznaczenia tak jak są i klikamy na UNLOCK.

  16. Następnie w telefonie wciskamy krótko czerwoną słuchawkę

  17. W telefonie powinno pojawić się ServiceMenu a w programie powinno pisać READNIG.

  18. Jeśli pojawi się w telefonie ServiceMenu, a program w kompie nie będzie reagował to wciskamy czerwoną słuchawkę, w celu wyłączenia telefonu.

  19. Ponownie wciskamy krótko czerwoną słuchawkę i czekamy, co wyświetli się na ekranie komputera. Jeśli będzie pisało READING to wtedy czekamy aż pasek dojdzie do końca i wtedy simlock jest już zdjęty. 

  20. W przeciwnym razie powtarzamy tę czynność kilka razy.

Może się zdarzyć, że mimo kilkukrotnych prób nadal nie będzie żadnej reakcji. Wówczas przerywamy dotychczasowy proces (minimalizujemy program), otwieramy katalog, w którym zainstalowaliśmy program SST, otwieramy katalog JAVA PATCHER, wchodzimy w kolejne foldery aż dojdziemy do dwóch plików a mianowicie: px5amd(piki jar i jad)

  1. Wgrywamy aplikacje do telefonu (oba pliki do katalogu jam/java/applications/px5amd/)

  2. Uruchamiamy program w komórce i wybieramy opcje nr 2, która spatchuje telefon.

  3. Przywracamy program SST i teraz skoro używamy JAVY do zdjęcia simlocka to w polu BOOT MODE zmieniamy zaznaczenie na JAVA PATCHER.

  4. Teraz powtarzamy kroki od 15 do 19.

  5. Po zdjęciu simlocka odłączamy telefon i jesteśmy happy :wink:

OPIS DOTYCZY TAKŻE INNYCH MODELI Z SERII x65.

Tekst napisany na podstawie własnych doświadczeń.

To pomoże

a nie ma jakiegoś łatwiejszego programu w obsłudze?? jak nbiema to skad mam ściągnoć ten program?

pewnie byc chial takiego ze jak podlaczysz to klikniesz jeden guzik i sie samo zrobi :wink: sa takie urzadzonka kosztuja w granicach 700-1000zł :smiley: wiec jak nie umiesz to juz wez go zanies do komisu za 20zł ci usuna

dobra,wyluzuj, nie wiem dlaczego ale komura nie komunikuje sie z portem com1, niewiem dlaczego, w biosie przy potrach i dma jest n/a dlaczego??

hmm a probowales to zminic?