Problem prawdopodobnie z pamiecia

(Liver Lvr) #1

Witam mam pewien problem zwiazny prawdopodobnie z pamiecia

Niedawno dokupilem druga kosc -- 512 DDR firmy Goodram ( pierwsza jest tez 512 ale innej firmy). Zrobilem test pamięci memtestem niestety nie do konca bo zbyt dlugo to trwalo. Wszystko bylo ok do czasu gdy uruchomilem gry (niestety kilka dni po zakupie), kilka minut po uruchomieniu wyskakuje blad (w wolnym tlumaczeniu : prosze skontaktowac sie z pomoca techniczna , moze to byc wina wirusow badz sprzetu...) i gra sie zamyka.

Watpie aby to byly wirusy bo juz skanowalem system kasperskym i nortonem.

Zamienialem kosci miejscami --- nic nie dalo

Wyciagnolem stara i zostawilem nowa ---- nic nie dalo

WYciagnolem nowa i zostawilem stara ---- nic nie dalo (chociaz przed zakupem nowej wszystko chodzilo )

Nie wiem czy to do konca wina kosci (moze ze soba w jakis sposob koliduja), moze to wina ustawien ; nie wiem ...

Jesli ktos moglby mi pomoc to z gory dziekuje

(Danielm86) #2

taktowanie pamięci może być różna. Więc mogą ze sobą kolidować. Możesz mieć ograniczenie pojemności pamięci RAM na płycie. Sprawdz dane techniczne płyty głównej. Ustaw pamięć w BIOS-ie

(JNJN) #3

Na założonych modułach pamięci zresetuj bios zworką lub baterią,ustaw bios i nie dotykaj opcji pamięci i zapisz bios Save.

Sprawdź pamięć:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Podaj dokładnie cały błąd.

(Dod) #4

lvr : jak tam sterowniki ? wirusy i inne badziew... ?

(Liver Lvr) #5

wielkie dzieki za pomoc jak bede w domu to zaraz to sprawdze . ze sterownikami nie mam problemu a tym bardziej z wirusami. jak juz wczesniej mowilem skanowalem kompa kasperskym i nortonem i nic nie wykrylo. za jakies 2h pobawie sie z biosem , mam nadzieje ze pomoze jesli tak do dam znac i jeszcze raz wielkie dzieki ...