Problem Programy do obróbki filmów zużywają ponad 90% procesora

Witam mam problem taki iż wszystkie programy do obróbki filmów między innymi Sony Vegas oraz Camtasia i tutaj zadaje dla was pytanie co może spowodować takie zużycie przy owym sprzęcie?

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Skoro program ma jak najszybciej wygenerować efekt końcowy to wykorzystuje procesor na max.

Nie rozumiem o co chodzi, o to że nie pracuje na 100% procesora tylko 90?

nie , nie chodzi o to że programy do obróbki przeważnie na max 50% chodzą a nie na 100 . Na starym Pc który był dość slaby nie miałem osiągu przy renderowaniu 100% procka . Nawet koleszka mówi że 100% nie ma przy renderowaniu więc gdzieś jest problem z programem.

Możliwe że wąskim gardłem był dysk twardy albo inny podzespół który nie nadążał za procesorem. Ciężko powiedzieć, ale chyba o to chodzi żeby robił coś na 100% swoich możliwości - po to go w końcu kupiłeś ;). Chyba że żyjecie z komputerem zgodnie z zasadą “czy się stoi czy się leży…”  :smiley:

Kosztem czasu trwania operacji, teraz  dzięki   temu że komputer wykorzystuje możliwości procesora trwa  to zdecydowanie krócej i nie  ma w tym nic dziwnego.

W wielu programach można ustawić jakieś limity na użycie zasobów komputera, może przy nowej instalacji zmienił się ustawienia.