Problem przy formatowaniu

Mam problem przy formatowaniu dysku c: przy pomocy instalatora Widnows XP z Service Packiem 2. Otóż, płyta się bootuje, a kiedy przychodzi do wyboru opcji i naciskam enter, wyskakuje mi, że system nie odnalazł żadnego twardego dysku, który możnaby sformatować i tylko mogę dac F3 żeby zrestartować kompa.

A jak ustawię normalne opcje ( f2 ) to mi płyty nie czyta.

A dysk sata przypadkiem???

Tak, Sata,. A to różnica ?

To przy instalacji jak pojawi sie niebieski ekran wciskaj f6 i zapodaj mu sterowniki z dyskietki.

Znajdziesz je na cd od płyty głównej.

to instalacja wygląda następująco musisz poszukać na płycie cd z sterownikami do płyty głównej sterowników do raidu gdzie bedą sterowniki zreguły jest plik txt opisujący jakie pliki należy na dyskietke skopiować . Następnie wkładasz z tymi plikami dyskietke uruchomiasz instalacje systemu wciskasz F6 i sterowniki się zainstalują do raidu i będzie widoczny dysk :wink:

Mam dysk SATA i przy instalacji XP (bez SP1/SP2) na tym dysku nie było żadnych problemów. Dlaczego u jednych występują takie problemy, a u innych nie? :slight_smile:

starsze płyty główne które nie maja zintegrowanego kontrolera SATA z mostkiem południowym na płycie głównej potrzebuja przed instalacja WinXP potrzebuja dodatkowych sterowników do kontrolera dysku twardego :slight_smile:

niektóre nowe też niestety :wink: :wink:

tak ja niestety tego niepisałem tylko nie objełem tego tagiem to jest teks z Komputer Swiat Expert Wink :slight_smile: