Problem przy instalacji systemu Windows Xp Profesional SP2

Mam problem podczas instalacji systemu, na nowym nigdy nie używanym laptopie HP. Postępuje zgodnie z instalatorem, po wybraniu opcji instalacji systemu Xp wyświetla mi sie komunikat że instalator nie znalazł dysku twardego :O. “Radzi” mi abym sprawdził czy jej poprawnie podłączony itp…Sprawdzałem w biosie i dysk wykrywa jako “Notebook Hard Drive”…Pomocy!! :slight_smile:

a system jest dedykowany do HP czy to wersja OEM ??

a tak w ogóle to dziwne bo chyba laptopy firmy HP maja już zainstalowany system przy kupowaniu laptopa

To nie jest system dedykowany. To normalny System Xp Profesional Sp2. No niestety ten nie miał, a gdyby miał to zapewne Viste [-X :expressionless:

Płyta XP zdaje się nie ma sterowników do dysków używanych w laptopach - trzeba je pobrać z netu i zintegrować z płytą instalacyjną XP, np. programem nLite

Zobacz tutaj

lub w innych postach na forum - w ‘Szukaj’ wpisz “instalacja XP na laptopie”

a nie masz płyty na ukrytej partycji bo laptopy HP są sprzedawane z systemem operacyjnym

Powodem takiego zachowania podczas instalacji systemu operacyjnego Windows XP z nośnika nie będącego nośnikiem recovery jest brak wymaganych sterowników do kontrolera SATA, przez co instalator nie wykrywa znajdującego się w laptopie dysku. W tej sytuacji należy zintegrować wspominane sterowniki z dyskiem instalacyjnym. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam!

podaj najlepiej dokładny model laptopa

sciagnij stery ze strony HP i nagraj na cd/flopy, w trakcie instalacji f6 - zainstaluj inne strowniki niz MS

:slight_smile:

tak raczej nie da rady bo system z czytuje sterowniki z dyskietki a laptop nie jest raczej zaopatrzony w stacje dyskietek

fakt, nowosci juz nie maja tego wynalazku :slight_smile:

pozostaje nlite lub jesli lap na ich9/8 to moze jeszcze to

ja bym ci radził skontaktować się z pomocą techniczną HP

http://welcome.hp.com/country/pl/pl/contact_us.html

W moim HP da się przestawić w BIOS-ie kontroler SATA na tryb emulacji ATA i wtedy jest spokojnie instalować XP bez kombinacji.

A nie masz systemu na ukrytej partycji??

i chyba każdy bios da rady tak skonfigurować tylko trzeba wyczaić gdzie to zrobić ja akurat mam w opcji Advanced Chipset Features>sata identification i mam wybór:

-IDE

-RAID

-Disable

ustaw na IDE

masz jak interpretować BIOS:

viewtopic.php?f=7&t=1173