Problem przy instalacji systemu Windows Xp Profesional SP2

(Bart3600) #1

Mam problem podczas instalacji systemu, na nowym nigdy nie używanym laptopie HP. Postępuje zgodnie z instalatorem, po wybraniu opcji instalacji systemu Xp wyświetla mi sie komunikat że instalator nie znalazł dysku twardego :O. "Radzi" mi abym sprawdził czy jej poprawnie podłączony itp...Sprawdzałem w biosie i dysk wykrywa jako "Notebook Hard Drive"..Pomocy!! :slight_smile:

(niezDarek) #2

a system jest dedykowany do HP czy to wersja OEM ??

a tak w ogóle to dziwne bo chyba laptopy firmy HP maja już zainstalowany system przy kupowaniu laptopa

(Bart3600) #3

To nie jest system dedykowany. To normalny System Xp Profesional Sp2. No niestety ten nie miał, a gdyby miał to zapewne Viste [-X :expressionless:

(Saeros) #4

Płyta XP zdaje się nie ma sterowników do dysków używanych w laptopach - trzeba je pobrać z netu i zintegrować z płytą instalacyjną XP, np. programem nLite

Zobacz tutaj

lub w innych postach na forum - w 'Szukaj' wpisz "instalacja XP na laptopie"

(niezDarek) #5

a nie masz płyty na ukrytej partycji bo laptopy HP są sprzedawane z systemem operacyjnym

(DanKar) #6

Powodem takiego zachowania podczas instalacji systemu operacyjnego Windows XP z nośnika nie będącego nośnikiem recovery jest brak wymaganych sterowników do kontrolera SATA, przez co instalator nie wykrywa znajdującego się w laptopie dysku. W tej sytuacji należy zintegrować wspominane sterowniki z dyskiem instalacyjnym. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam!

(niezDarek) #7

podaj najlepiej dokładny model laptopa

(Jjoasz) #8

sciagnij stery ze strony HP i nagraj na cd/flopy, w trakcie instalacji f6 - zainstaluj inne strowniki niz MS

:slight_smile:

(niezDarek) #9

tak raczej nie da rady bo system z czytuje sterowniki z dyskietki a laptop nie jest raczej zaopatrzony w stacje dyskietek

(Jjoasz) #10

fakt, nowosci juz nie maja tego wynalazku :slight_smile:

pozostaje nlite lub jesli lap na ich9/8 to moze jeszcze to

(niezDarek) #11

ja bym ci radził skontaktować się z pomocą techniczną HP

http://welcome.hp.com/country/pl/pl/contact_us.html

(mktos) #12

W moim HP da się przestawić w BIOS-ie kontroler SATA na tryb emulacji ATA i wtedy jest spokojnie instalować XP bez kombinacji.

(Kpc21) #13

A nie masz systemu na ukrytej partycji??

(niezDarek) #14

i chyba każdy bios da rady tak skonfigurować tylko trzeba wyczaić gdzie to zrobić ja akurat mam w opcji Advanced Chipset Features>sata identification i mam wybór:

-IDE

-RAID

-Disable

ustaw na IDE

masz jak interpretować BIOS:

viewtopic.php?f=7&t=1173