Problem przy instalacji Visty pre-rc1

(Szaro1) #1

Instaluje Viste z poziomu xp wybieram partycje zaczyne sie instalacja wszystko elegancko restartuje sie komputer włancza sie ładowanie Visty i wtedy mi sie zawiesza komp i nie wiem czego to moze byc wina :frowning: Co mam zrobić ??

Procesor Athlon Xp 2000+ 1,67 ghz 512 mb pamieci katra radeon 9200 SE 128 mb dysk 80 gb płyta asrock k7s8x

(Artur520) #2

ile czekasz?? tzn. moze sie nie zawsiesza tylko długo "mysli"

Dlaczego instalujesz Viste spod XPeka??

(Zbych ) #3

Wydaje mi się że problem to karta graficzna , zbyt słaba a i chyba Vista nie ma do niej odpowiedniego sterownika systemowego , co najmniej musiał by być radeon 9500 , może poczekaj jeszcze , możliwe że ktoś coś napisze czy udało mu się zainstalować Viste na takiej karcie jak twoja.

(Szaro1) #4

najdłuzej czekałem 10 min no ale znudziło mi sie i zrestartowałem kompa a i musze dodac ze nie mam sp2 bo jak instaluje na ten drugi sposób to jest to samo

(Matrix) #5

Zrób tak uruchom XP (jeśli możesz) i sformatuj dysk na którym masz te pliki instalacyjne Visty. Resetnij kompa i instaluj Vista z bootowania a nie z ppoziomu XP :slight_smile:

(Szaro1) #6

myslisz ze to poimoze ??

Złączono Posta : 07.09.2006 (Czw) 19:33

niestety ale dalej to samo :frowning: moze ma ktos inny pomysł ??

(Matrix) #7

hmmm zainstaluj sobie SP2 ;] :mrgreen:

(Szaro1) #8

musze go pierw sciagnac no a jak nie to co moze jeszcze pomóc ??

(Matrix) #9

hmmm raczej nic... a jaki masz dysk ATA czy SATA??

(Szaro1) #10

ata

(Matrix) #11

no to dziwna sprawa... SP2 to jest rozwązanie ;]

(Szaro1) #12

mnie tez to dziwi :confused: oby to sp2 pomogło :frowning: a moge no dac dysk do kumpla i on przez swojego kompa zinstaluje viste ??

(system) #13

heh :shock: bez przesady..

System musi być instalowany na sprzęcie na którym będzie chodził.

Inaczej nic z tego.

(Daniel Tracer) #14

Ja mam radeona 9200 128mb i vista rc1 mi chodzi, tylko ze nie mam aero.

Mój procek to sempron 2400+

(Grzesiek1) #15

Wszystko jest ok poprostu ten krok po restarcie nieraz sporo trwa poczekaj jakieś 20min i w tedy wyłącz.

Radeon 9200 działa normalnie na tej viscie.

Jak coś to może źle pobrałeś obraz sprawdź sumy kontrolne.

(Daras66) #16

Musi chodzić,zainstaluj stery do Radka na Vistę.U mnie działa Aero na GF 6100 (zintegrowanym)ustawionym na 64MB :smiley: