Problem przy instalacji Visty pre-rc1

Instaluje Viste z poziomu xp wybieram partycje zaczyne sie instalacja wszystko elegancko restartuje sie komputer włancza sie ładowanie Visty i wtedy mi sie zawiesza komp i nie wiem czego to moze byc wina :frowning: Co mam zrobić ??

Procesor Athlon Xp 2000+ 1,67 ghz 512 mb pamieci katra radeon 9200 SE 128 mb dysk 80 gb płyta asrock k7s8x

ile czekasz?? tzn. moze sie nie zawsiesza tylko długo “mysli”

Dlaczego instalujesz Viste spod XPeka??

Wydaje mi się że problem to karta graficzna , zbyt słaba a i chyba Vista nie ma do niej odpowiedniego sterownika systemowego , co najmniej musiał by być radeon 9500 , może poczekaj jeszcze , możliwe że ktoś coś napisze czy udało mu się zainstalować Viste na takiej karcie jak twoja.

najdłuzej czekałem 10 min no ale znudziło mi sie i zrestartowałem kompa a i musze dodac ze nie mam sp2 bo jak instaluje na ten drugi sposób to jest to samo

Zrób tak uruchom XP (jeśli możesz) i sformatuj dysk na którym masz te pliki instalacyjne Visty. Resetnij kompa i instaluj Vista z bootowania a nie z ppoziomu XP :slight_smile:

myslisz ze to poimoze ??

Złączono Posta : 07.09.2006 (Czw) 19:33

niestety ale dalej to samo :frowning: moze ma ktos inny pomysł ??

hmmm zainstaluj sobie SP2 ;] :mrgreen:

musze go pierw sciagnac no a jak nie to co moze jeszcze pomóc ??

hmmm raczej nic… a jaki masz dysk ATA czy SATA??

ata

no to dziwna sprawa… SP2 to jest rozwązanie ;]

mnie tez to dziwi :confused: oby to sp2 pomogło :frowning: a moge no dac dysk do kumpla i on przez swojego kompa zinstaluje viste ??

heh :shock: bez przesady…

System musi być instalowany na sprzęcie na którym będzie chodził.

Inaczej nic z tego.

Ja mam radeona 9200 128mb i vista rc1 mi chodzi, tylko ze nie mam aero.

Mój procek to sempron 2400+

Wszystko jest ok poprostu ten krok po restarcie nieraz sporo trwa poczekaj jakieś 20min i w tedy wyłącz.

Radeon 9200 działa normalnie na tej viscie.

Jak coś to może źle pobrałeś obraz sprawdź sumy kontrolne.

Musi chodzić,zainstaluj stery do Radka na Vistę.U mnie działa Aero na GF 6100 (zintegrowanym)ustawionym na 64MB :smiley: