Problem przy instalacji Windows 98

(trubul.as999) #1

Witam. Chciałem zainstalować u kolegi Windows 98. Miał płytkę, klucz, więc ok. Ustawiłem, aby bootowało z CD, włożyłem płytkę, uruchomiło się Menu startowe Windows 98. Wziąłem wiersz poleceń, i gdy chcę wpisać format c: (bo ma tam na razie zainstalowane Me), to zamiast C:\ przed napisem format c:, pokazuje się A:\ (stacja dyskietek). Jak to zmienić? Jak ja instalowałem u siebie Win 98 to nie było takich problemów.

(Adirucio96) #2

może chodzi ci o to, że zaraz po uruchomieniu konsoli wyświetla się A:\ ?? Jak tak to jest to znak zachęty. Pokazuje w jakim aktualnie katalogu lub dysku się znajdujesz. Zanim napiszesz format c: to najpierw upewnij się czy c: to partycja z systemem. Najlepiej zrobić to wpisując:

fdisk

Instalator wiesz jak uruchomić??

(trubul.as999) #3

Oto mi chodzi.

Jednak już z tym się uporałem. Lecz nie wiem, dlaczego gdy wpisuje po A:\ format c: (c to partycja jedyna i systemowa), pokazuje, że nie ma pliku FORMAT (sprawdzane na innym komputerze - jest). Zresztą gdy wpisałem dir, to pokazało się: 25 plików i 0 folderów, a jest tam o wiele więcej plików i z 5 folderów :? Dziwna ta płyta... Albo ja już zapomniałem, jak to się robi :slight_smile:

(Adirucio96) #4

płyta normalna, każdy windows 95/98/ME tak ma :stuck_out_tongue: a co do formatowania! prawdopodobnie nie masz polecenia "format" na dysku A: czyli na :? płycie, dyskietce.

A propos Windows'a... Czemu 98?! Nie lepiej będzie WIndows 2000 albo coś podobnie mało żrącego?

(trubul.as999) #5

Dysk A: na Me to była stacja dyskietek. dysk D: to była stacja CDROM. Tylko cały czas jestem w tym A:, a nie mam żadnej dyskietki startowej, tylko płytkę.

Polecenia format - chodzi Ci o plik? No na A: nie mam, bo nic nie mam w stacji A: :stuck_out_tongue:

No cóż... Pewnie mój kolega nie ma płytki z Win2000, a ponieważ starego ma kompa, to instaluje 98.

(Adirucio96) #6

On traktuje A:\ jako CD-ROM skoro są tam pliki... ja mogę ci przesłać polecenie format jak chcesz to se nagrasz na dyskietkę i odpalisz :stuck_out_tongue_winking_eye:

(trubul.as999) #7

Już mówiłem że to jest trochę dziwne, że widzi na A: pliki (nic nie ma w A:) (25 plików), a jak wpisałem dir D: (CDROM) to znalazł te pliki co są na CD. :smiley:

No i tam są te foldery, a w jednym z nich jest format.exe. Pytanie: jak wejść do tego folderu??

Co do polecenia: na tym kompie, z którego piszę, nie mam stacji dyskietek :stuck_out_tongue:

(ktośtam) #8

cd d:

cd katalog_z_formatem

format c:

To powinno zadziałać.

(trubul.as999) #9

Dzięki :D:D Zadziałało :smiley:

Jak będą jakieś inne problemy to powiem. :slight_smile:

-- Dodane 20.08.2009 (Cz) 19:29 --

System się zainstalował, wyłącza się w jedną sekundę :smiley: (w porównaniu: na Me wyłączał się 2 minuty), ale nie mogę na razie zmienić rozdzielczości na większą niż 640x480. Ściągnę SP, może pomoże.

No ale i tak dziękuję za pomoc :slight_smile:

(ktośtam) #10

Sterowniki do grafy ściągnij.

(trubul.as999) #11

No i właśnie dzisiaj próbowałem ściągnąć mu te stery do grafy (ma kartę graficzną Trident Video Accelerator CyberBlade-Ai1), no i nigdzie nie mogę znaleźć. Na najpopularniejszych stronach są odnośniki do strony tridenta, gdzie nie można ściągnąć żadnych sterowników, a na innych stronach są albo na XP, albo tylko do zarejestrowania (płatnego). :evil: Jak to ściągnąć?

Kazali mi też przez programy takie jak DriverMax czy Driver Detector, ale one są od Win2000 :-(.