Problem przy instalacji windows

witam! pisze bo jak chce zainstalowac windowsa to gdy wlkadam plyte,pojawia sie po paru chwilach ekran zeby wcisnac enter w celuzainstalowania systemu to pojawia sie informacja ze system windows nie moze znalezc dysku ze moze zle podlaczony itp.a przeciez pisze z kompa :? wiec z dyskiem wszystko wporzadku :-x chce op prostu zainstalowac na nowo system. mam dysk SATA. i co mam zrobic?

Miałem dokładnie ten sam problem.

Na samym początku instalacji naciśnij (chyba F6)Tam na dole powinno być napisane"NACIśNIJ (jakiś klawisz)żeby zainstalować sterowniki Raid lub innej firmy."

naciskasz to i potem pokazuje sięzebyś włożył dyskietke ze sterami którą powinieneś dostać na razem z kompem.wkładasz ją, zaczynają sie instalować steryi dalej instalacja windy

dokladnie to u kolezanki bylem… tak myslalem ze powinna miec jakies sterowniki ale mowila ze nie ma i nie wiedzialem co zrobic:( .czyli powinna miec jakies sterowniki dostarczone z dyskiem tak??ale to nie jest raid… wytluamcz mi o co chodzi. bo ja tez bede kupowac kompa niedlugo. i dostane sterowniki do SATA?

Nie wiem jak te stery sie nazywają.Są też jeszcze umieszczone(przynajmniej u mnie)na płycie dołączonej do płyty głównej.potem tak jak napisałem robisz.

aha.ale na plycie to wiesz , o dyskietke chodzi.

Z tej płyty kopiujesz na dyskietke

a jak mam nowy komp?bo dostane po niedzieli przywiezie mi facet ze sklepu i co…jak zainstaluje windowsa?mam nadzieje ze dostane sterowniki na dyskietce:/. a jak sie kupuje nagrywarke sata to tez trzeba jakies sterowniki instalowac czy jak.

Pierwszy raz słysze o nagrywarce sata.

jak masz nowy komp to idź do kogoś kto już ma winde i sobie zgraj.ja tak zrobiłem

Pierwszy raz słysze o nagrywarce sata./quote]

sa nagrywarki sata. cztyli nie dostane sterowników? cholera. to bez sensu. przywiezie mi facet na stancje komp i lipa :evil:

NIe wiem za bardzo czy dostaniesz stery czy nie.Nie wiem też czy są potrzebne czy nie.\Zastosuj sie do tego co napisałem a przetrwasz :slight_smile:

kolega ma SATA i zadnych sterowników nie musiał instalować. samsung ma dysk.

ja mam Western Digital(czy coś takiego)i potrzebowałem.danzelmario naprawde nie wiem czy będzie Tobie to potrzebne czy nie.Ja Ci opisałem tak jak ja zrobiłem i było dobrzzze

niech mi ktoś odpowie jasno na jedna rzecz. dlaczego niektórzy musza instalowac sterowniki do SATA a inni nie? moj kumpel np. ma Samsung SATA i powiedział ze nie musial zadnych sterownikow instalowac.ma chipset intel. od czego to zalezy.

A więc jasno.

Nie zależy to od dysku SATA, ale od płyty głównej (chipset). Jeśli płyta główna rozpoznaje dyski SATA, nie potrzebujesz żadnych driverów (dyskietki), jeśli jest starsza i nie rozpoznaje, wówczas procedura jest taka, jak to wyżej opisano. Nowsze płyty w większości obsługują SATA, musisz to sprawdzić.

Pozdrawiam

aha. to terqaz juz wiem. mi chodzi o płyte Gigabyte GA-945P-S3 czyli pod core 2 duo i to raczej nowa konstrukcja jest. wiec raczej nie powinno byc problemu tak? ma chipset 945p i moze wiesz gdzie sprawdzic czy obsluguje on SATA

Tak.

na starszych płytach gdzie była obsługa sata był problem ze sterami. Trzeba było je zapodać przy pomocy F6. Teraz już takiego problemu nie powinno byc. Jeśli jednak sie pojawi, to stary sa na cd od płyty głównej. Wystarczy je przegrać na dyskietke i zapodać.

Przecież w linku, który podałeś napisane masz:

Wyluzuj, wszystko będzie biegać. :smiley:

moj kolega ma plyte gigabyte(nie wiem jaka) pod procesor pentium D. i nie musial nic kombinowac z wgrywaniem na dyskietke bo mu normalnie poszlo wiec nie powinno byc problemu jak mówisz.

no wiem ze pisze(nie mialem doczynienia z tym SATA wiec sie nie znam), tu pisze ze sa porty SATA-ale w niektorych trzeba wgrywac te stery-w starszych jak juz sie dowiedziałem(pewnie glupoty pisze ale mowie- nie znam sie)