Problem przy rozruchu

prosze o pomoc bo ja sama nie umiem tego naprawic .W momencie uruchomiania komputera ,po wyswietleniu ekranu informacyjnego biosa wyswietla mi sie czarny ekran z informacjami w skrocie napisze jezeli system nie zostal poprawnie wylaczony to wlacz go w trybie awaryjnym albo z wiersza polecen ,albo normalnie itd.na dole jest odliczany czas do uruchomienia 28 sekund i komputer sie wlacza .Gdzie lezy blad i jak moge go naprawic. chcialam naprawic go uruchomiajac instalke windows xp profesional sp 2ale zadnej poprawy niema.pomozcie.

Czyli uruchomiłaś instalkę z płyty XP z SP2 i co robiłaś.

Jakie błędy jeszcze wyświetla.

Czy przy starcie kompa wciskasz F8 - tryb awaryjny wchodzi.

Czy w trybie awaryjnym działa ostatnia dobra znana konfiguracja.

po wlozeniu plyty sprawdzilam czy nie ma bledow a w trybie awaryjnym nie odpalam kompa teraz sprobuje czy da sie zrobic

Złączono Posta : 30.09.2005 (Pią) 13:04

komp odpala w trybie awaryjnym i z ostatnia dobra konfiguracja pokazuje sie okno z uruchomieniem windows xp profesional i ja to kliknelam ale problem sie powtarza

Złączono Posta : 30.09.2005 (Pią) 13:06

co dalej sprawdzic

A nie instalowałaś dwa razy XP.

Poczytaj o pliku boot.ini i zrób ewentualnie potrzebne korekty.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29033

Lub w pierwszej tabelce z podanego linka ustaw w opcji czas wyświetlania listy systemów operacyjnych na 0 (zero).Ok restart kompa i zobacz.

odnioslam sie do linku ktory podales i zauwazylam pewne roznice w oknie uruchomianie i odzyskiwanie u mnie jest wpis “Microsoft Windows XP Profesional”/noexecute =/optin/fasdetect a na dole plik zrzutu %SystemRoot%/MEMORY.DMP jak uwazasz czy te ustawienia sa dobre .Zmienilam na 0 ale jeszcze nie robilam reseta.

Czytałaś link - wszystko pisze.

/noexecute - Pozycja pojawia się po zainstalowaniu dodatku Service Pack 2. Służy do ustawiania opcji techniki DEP, może przyjmować cztery pozycje:

AlwaysOn - zawsze włączona, pełne zabezpieczenia, wszystkie procesy muszą działać w zgodności z DEP, lista wyjątków jest nieaktywna.

AlwaysOff - zawsze wyłączona.

OptIn - (domyślna), dostępne na komputerach z obsługiwanymi procesorami, DEP włączone tylko dla aplikacji, które go obsługują.

OptOut - DEP jest włączone domyślnie dla wszystkich procesów, użytkownik może stworzyć listę aplikacji, które nie obsługują DEP.

Masz te pozycje ustawione dobrze na standard.

Dokładnie to powinnien być taki zapis:

/noexecute =optin/fasdetect

Poczytaj dokładnie podany link.

co do pliku boot.ini to u mnie jest wszystko ok zmienilam ustawienia na 0 w czas wyswietlania systemu i nic to nie dalo nadal przy uruchomianiu pojawia sie wybor systemu awaryjny,ostatniznana konfiguracja itd. Co jeszcze mozna zrobic zeby usunac aby komp za;laczal sie automatycznie a nie przez klikanie i wybieranie

Jaki był wcześniej system zainstalowany,bo teraz widzę że masz XP z SP2.

Konfiguracja kompa - czy to się dzieje świeżo po instalacji systemu.

Czy wykonałaś scandisk(chkdsk) partycji z poziomu konsoli R.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Sprawdź pamięć na błędy,memtest86 - ma być zero błędów.

Jak tam dysk, sprawdź narzędziami producenta dysku.

Sprawdź wszystko w kompie.

Zaktualizuj bios płyty do najnowszego.

Postaw świeży system,jeszcze raz,obowiązkowo zdjąć partycje wszystkie z dysku,założyć i sformatować.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

dziekuje za rady ale jestem laikiem i nie wiemczy sobie poradze z tak magicznymi operacjami jeszcze raz wielkie dzieki.pozdrawiam

Złączono Posta : 09.10.2005 (Nie) 12:04

a propo sprawdzenia bledow memtest 86 w jaki sposob mam te czynnosc wykonac nie mam zielonego pojecia