Problem przy starcie komputera

Witam, mam problem przy starcie komputera.Wyskakuje coś takiego

CMOS setting Wrong

CMOS Memory Size Wrong

Press F1 to Run Setup

Press F2 to load Default Values and Continue

Może ktoś może pomóc bo ja nie bardzo się na tym znam. Z góry dziękuje.

Wymień baterie podtrzymującą zawartość BIOSu i ustaw ponownie poprawne parametry w rzeczonym BIOSie.

Mógłbyś trochę jaśniej bo nie bardzo wiem o co chodzi z tymi bateriami i parametrami. Jestem laikiem jeśli chodzi o komputery.

W środku komputera masz płytę główną. Na tej płycie głównej znajduje się układ CMOS w którym zapisana jest zawartość BIOSu. Przy wyłączonym komputerze zawartość tego układu jest podtrzymywana przez bateryjkę (zazwyczaj CR2032). Kiedy bateryjka się wyczerpie wszystkie ustawienia BIOSu wracają do ustawień fabrycznych - i dlatego BIOS wyświetla taki komunikat jak przedstawiłeś.

Jaśniej wyjaśnić się nie da.

Konkluzja: jeśli jesteś “laikiem” i nigdy nie zaglądałeś ani do wnętrza komputera ani do BIOSu - to zleć tą “naprawę” albo komuś kto laikiem nie jest, albo serwisowi.

Mam płytę ECS K7S5A gdzie się znajduje ta bateria gdzie i jaką mam kupić.Czy wymiana baterii polega na wyjęciu i włożeniu czy jeszcze coś.

Bateria w 90 % znajduje się w prawym dolnym rogu płyty głównej,wyciągnij ją podważając czymś nieostrym ,by niechcący nic nie uszkodzić,może być plaski śrubokręt,jak wyjmiesz baterie to weź ją ze sobą i najwyżej sprzedawcy z sklepie komputerowym lub u zegarmistrza ,pokażesz mu ją i on powinien wiedzieć że to bateria do podtrzymywania ustawień biosu.

Na tym obrazku widać doskonale gdzie jest bateria http://twojepc.pl/html/ecs_k7s5a/snap.jpg

Jak wymienię baterię to jeszcze coś będę musiał przestawiać w biosie.

Godzinę, datę, i całą resztę ustawień…