Problem przy uruchamianiu aplikacji

Od niedawna mam vistę, ale niedawno pojawił się spory problem. Przy próbie uruchomienia jakiegokolwiek programu instalacyjnego pojawia się błąd:

http://img372.imageshack.us/img372/3127/bdlo5.jpg

Jest to bardzo uciążliwe i jeśli ktoś wie co na to poradzić, byłbym zobowiązany. Wiem, że przeinstalowanie systemu mogłoby pomóc, ale nie jest to rozwiązanie którego szukam.

PPM na plik > uruchom jako administrator. Zobacz jeszcze w Panel sterowania > Konta użytkowników, czy nie masz ograniczonego konta.

Próbowałem uruchomić jako administrator, ale nie pomaga, a jestem na jedynym koncie jakie jest i jest to konto administratora., więc niemożliwe, żeby były uprawnienia poblokowane.

Spróbuj włączyć UAC.

Przejmij plik na własność. Użyj polecenia takeown.

… nie spodziewałbym się, że tam to znajde, właściwości > odblokuj plik… teraz już działa bez problemu wszystko, lecz nadal mnie zastanawia dlaczego takie coś w ogóle zaistniało.

Może Vista blokuje pliki ściągane z netu, w celu - oczywiście - “poprawienia bezpieczeństwa”.

Czy to będzie XP czy Vista, pliki pochodzące z innych komputerów, w celu ochrony będą oznaczane jako te, które mogą stanowić potencjalnie zagrożenie. Ściągnijcie sobie dowolny plik z sieci i zobaczcie, w każdym z przypadków we właściwościach pliku będzie stosowna informacja oraz opcja odblokuj. Jak ktoś się uprze, może to na stałe wyłączyć.

A jak to zrobić w Windows XP?

Start -> uruchom -> gpedit.msc

User configuration -> Administrative templates > Windows components > Attachment manager

W panelu po prawej będzie opcja “Do not preserve zone information in file attachments”, należy ustawić ją jako Enabled (włączona).

Dodam, że w polskiej wersji jest to: Konfiguracja użytkownika -> Szablony administracyjne -> Składniki systemu Windows -> Menedżer użytkowników -> Nie zachowuj informacji o strefie w plikach załączników trzeba ustawić na Włączone.

Wielkie dzięki, rokko!

Pozdrawiam!