Problem przy wczytywaniu windowsa

(Lord Angar) #1

Witam

mam problem a mianowicie z rozdzielczoscia ekranu przy starcie windowsa czyli pierwsze

ekrany i ladowania windowsa zaraz dam zdjecia tego problemu i prosze o pomoc. Wczesniej nie

mialem takiego problemu tylko teraz sie nagle pojawil i nie mam pojecia dlaczego.

KLIK 1 + KLIK 2

Widzicie jaka jest rozdzielczosc? Jak to zmienic!?!?!?

PS jak sie juz pojawi ekran ZAPRASZAMY to jest all ok ;/

Pomocy!!

Zmiana na linka

Asterisk

(Grzegorz Ch) #2

przecież do ładowania windowsa jeszcze daleko. co ty chcesz od tej rozdzielczości, inną miałeś rozdzielczość w ustawieniach biosu?

(Marcus35) #3

Prędzej przyczepiłbym się do jakości zdjęć a nie do rozdzielczości ekranu w czasie bootowania. Aparat wyrzuć czymprędzej no chyba że jest to komórka

(fiesta) #4

A powiedz mi w czym Ci to przeszkadza, przecież na codzień długo nie siedzisz w Biosie, a te parę minut nawet raz w tygodniu to chyba można pracować nawet przy takiej rozdziałce

8)

(Lord Angar) #5

Nie pytalem sie was o opinie tylko jak ten problem rozwiazac jak czytac nie umiecie to zapraszam w Tatry na nauke czytania...

I zdjecia byly robione telefonem wiec sa kiepskie ;/

(Grzegorz Ch) #6

człowieku nie poważny jesteś, nie dość że masz jakiś sztuczny problem, to jeszcze uczysz kogoś czytać, sam byś się wziął za nukę.

nie ma możliwości zmiany rozdzielczości ustawień biosu.

(Marcus35) #7

Przecież ta rozdzielczość w niczym nie przeszkadza jako że podczas ładowania systemu tylko przez chwilę to widać. Jak wchodzisz do biosu i tam coś zmieniasz to też nie trwa to zwykle zbyt długo więc da się chyba wytrzymać. A nie zmieniałeś niczego w konfiguracji komputera (karta graficzna) ?

(Lord Angar) #8

Po formacie SYSTEMU nadal jest tak samo.

(Chaker Osiedlowy) #9

Format ci tu nic nie pomoże. Jak chcesz możesz spróbować resetu BIOSU.

(Grzegorz Ch) #10

BIOS sformatowałeś? :wink: przecież w momencie jak pojawiają się napisy sfotografowane przez ciebie podczas uruchamiania komputera i setup BIOSU, to nie jest jeszcze nic ładowane z dysku.

może miałeś kiedyś jakiś graficzny ekran powitalny zamiast komunikatów BIOSu ale coś takiego się ustawia w BIOSie.

(korkodyl) #11

Większość monitorów zapamiętuje ustawienia geometrii obrazu oddzielnie dla każdej rozdzielczości. Może tu jest "pies pogrzebany"?

(Grzegorz Ch) #12

wejdź w ustawienia monitora za pomocą przycisku menu na monitorze i rozszerz widoczną część na pełny ekran. Jak nie masz takiego menu ekranowego OSD, to powinieneś mieć jakieś potencjometry regulacyjne na monitorze.

Nie ma to nic wspólnego z rozdzielczością, rozdzielczość jest prawidłowa, tylko obraz wyświetlany przez monitor jest zniekształcony.

Przyczyna leży tylko i wyłącznie w monitorze.

(korkodyl) #13

grzegorzch

Rozdzielczość jest prawidłowa. Tylko jest INNA na ekranie biosu a inna w windows. O tym mówię.

Co do reszty masz rację. Trzeba ustawić monitor.

Pozdro :slight_smile:

(Lord Angar) #14

Probowalem juz wszystkich ustawian monitora i nic a po drugie to 2 tygodnie temu wszystko bylo ok i nagle ten problem sie pojawil wtedy nie grzebalem w zadnych ustawieniach i nie mam pojecia dlaczego tak sie stalo