Problem przy wczytywaniu windowsa

Witam

mam problem a mianowicie z rozdzielczoscia ekranu przy starcie windowsa czyli pierwsze

ekrany i ladowania windowsa zaraz dam zdjecia tego problemu i prosze o pomoc. Wczesniej nie

mialem takiego problemu tylko teraz sie nagle pojawil i nie mam pojecia dlaczego.

KLIK 1 + KLIK 2

Widzicie jaka jest rozdzielczosc? Jak to zmienic!?!?!?

PS jak sie juz pojawi ekran ZAPRASZAMY to jest all ok ;/

Pomocy!!


Zmiana na linka

Asterisk

przecież do ładowania windowsa jeszcze daleko. co ty chcesz od tej rozdzielczości, inną miałeś rozdzielczość w ustawieniach biosu?

Prędzej przyczepiłbym się do jakości zdjęć a nie do rozdzielczości ekranu w czasie bootowania. Aparat wyrzuć czymprędzej no chyba że jest to komórka

A powiedz mi w czym Ci to przeszkadza, przecież na codzień długo nie siedzisz w Biosie, a te parę minut nawet raz w tygodniu to chyba można pracować nawet przy takiej rozdziałce

Nie pytalem sie was o opinie tylko jak ten problem rozwiazac jak czytac nie umiecie to zapraszam w Tatry na nauke czytania…

I zdjecia byly robione telefonem wiec sa kiepskie ;/

człowieku nie poważny jesteś, nie dość że masz jakiś sztuczny problem, to jeszcze uczysz kogoś czytać, sam byś się wziął za nukę.

nie ma możliwości zmiany rozdzielczości ustawień biosu.

Przecież ta rozdzielczość w niczym nie przeszkadza jako że podczas ładowania systemu tylko przez chwilę to widać. Jak wchodzisz do biosu i tam coś zmieniasz to też nie trwa to zwykle zbyt długo więc da się chyba wytrzymać. A nie zmieniałeś niczego w konfiguracji komputera (karta graficzna) ?

Po formacie SYSTEMU nadal jest tak samo.

Format ci tu nic nie pomoże. Jak chcesz możesz spróbować resetu BIOSU.

BIOS sformatowałeś? :wink: przecież w momencie jak pojawiają się napisy sfotografowane przez ciebie podczas uruchamiania komputera i setup BIOSU, to nie jest jeszcze nic ładowane z dysku.

może miałeś kiedyś jakiś graficzny ekran powitalny zamiast komunikatów BIOSu ale coś takiego się ustawia w BIOSie.

Większość monitorów zapamiętuje ustawienia geometrii obrazu oddzielnie dla każdej rozdzielczości. Może tu jest “pies pogrzebany”?

wejdź w ustawienia monitora za pomocą przycisku menu na monitorze i rozszerz widoczną część na pełny ekran. Jak nie masz takiego menu ekranowego OSD, to powinieneś mieć jakieś potencjometry regulacyjne na monitorze.

Nie ma to nic wspólnego z rozdzielczością, rozdzielczość jest prawidłowa, tylko obraz wyświetlany przez monitor jest zniekształcony.

Przyczyna leży tylko i wyłącznie w monitorze.

grzegorzch

Rozdzielczość jest prawidłowa. Tylko jest INNA na ekranie biosu a inna w windows. O tym mówię.

Co do reszty masz rację. Trzeba ustawić monitor.

Pozdro :slight_smile:

Probowalem juz wszystkich ustawian monitora i nic a po drugie to 2 tygodnie temu wszystko bylo ok i nagle ten problem sie pojawil wtedy nie grzebalem w zadnych ustawieniach i nie mam pojecia dlaczego tak sie stalo