Problem przy włączeniu z nowym dyskiem SSD w laptopie

Witam, mam problem, zakupiłem ten oto dysk SSD:  http://www.x-kom.pl/p/266854-dysk-ssd-crucial-480gb-25-sata-ssd-bx200-7mm.html

Przyszedł, wszystko ok, rozkręciłem laptopa, włożyłem dysk i pokazuje mi się pewien błąd. Screeny poniżej w linkach:

http://imgur.com/a/3an31

Od razu mówię, że stary dysk SSD działa i wszystko jest okej, tylko z tym coś nie tak. Moje pytanie czy to wina dysku czy czegoś innego?

Laptop: Lenovo Y50-70

No i gdzie widzisz problem? Missing operating system nic Ci nie podpowiada? Włożyłeś dysk i system “przeteleportował” się na SSD czy jak?

Ale co mi z tego? Nie rozumiesz, że chce zainstalować Winde i nie mogę? Bo pokazuje to samo. Bootuje tak jak trzeba i nic się nie dzieje. Nie chce ruszyć. Po za tym niżej jest napisane, żeby sprawdzić kable, bo coś jest nie tak. Aż taki zielony to nie jestem.  Dwa kupowałem już dysk SSD tylko mniejszy i on działał bez problemu, instalowało się wszystko poprawnie. Tutaj nie chce. Dlatego pytam co może być problemem.

 

Chcesz zainstalować system z sieci? Czy z płyty lub pendrajwa?

Z pendrive, a dokładnie dysk zewnętrzny. Wcześniej bez problemu wszystko się udawało.

A jaki system? 

Jaki system chce wgrać? Windows 7, tak jak mówiłem, wcześniej wgrywałem bez problemu wszystko było okej, tylko tutaj mam takie cyrki i nie wiem jak to rozwiązać.

Bootowanie systemu w biosie poprawnie ustawione?

Systemu to tam nie ma, to jest pusty dysk, nowy, ze sklepu. Mówię, chciałem zainstalować, tak jak to robiłem wcześniej z dysku przenośnego bo nie mam DVD i nie da się pokazuje się ten oto komunikat.

Jeśli jesteś pewny, że wszystko ustawiłeś poprawnie (kolejność bootowania) to ja bym szukał problemu w pendrive - może obraz źle się nagrał. Spróbuj zbootować go na innym komputerze.

Przede wszystkim nie wiem jak chcesz zainstalować system z dysku zewnętrznego. Nigdy tego nie robiłem powiem szczerze i nie mam pojęcia czy w ogóle w ten sposób zadziała instalacja. Stwórz bootowanlego pena z systemem odepnij ten dysk zewnętrzny i zbootuj pena. Jak nie zadziała to na 100% masz coś w biosie secure boot włączone lub csm mode. Jakby co wrzuć zdjęcia z biosu.

Oczywiście, że jest możliwe, a dlaczego? Bo już z 4 razy to robiłem tylko nie z tym dyskiem. Z tym dyskiem nowym SSD są takie jaja. Z tamtymi poprzednimi wszystko było okej. A pendriva nie mam i nie używam. 

Rozumiem, że ten dysk zewnętrzny jest użyty powiedzmy jak pendrive do tworzenia instalki Windowsa za pomocą jakiegoś narzędzia np. Rufusa? Nie instalujesz przez wypakowane ISO pliki z tego dysku. Poza tym w ogóle coś się dzieje startuje bootowanie? Daj fotki z biosu.

Już nieważne. Sprawa rozwiązana temat do zamknięcia.

Odpowiedź? Nie wiem co było nie tak, kilkanaście razy restartowałem i wreszcie załapało. A co do odpowiedzi wyżej, działa to co napisałeś, czyli wypakowanie ISO przez np. Iso burner czy MagicISO, bez problemu bootuje.