Problem przy załanczaniu windowsa

mam wielki problem. czasami przy załanczaniu systemu nie włancza się gg i niektóre programy nie chca chodzić:( myślałem że to wina dysku twardego, wymieniłem go na nowy i przez pewnien czas wszystko było ok ale pózniej znowu sie zaczęło:( nie wiem co jest przyczyną. to jeszcze nie koniec mojego problemu. moja płyta główna czasami nie wykrywa dysku twardego:( dzieje się tak kiedy odepnę dysk. kiedyś męczyłem sie ponad dwie godziny, odpinałem podpinałem aż wkońcu się udało. może winą obu moich problemów jest płyta główna która ma juz jakieś 5 lat, może przez nią mój dysk czasami “szaleje”. proszę o pomoc! !!

Może być dużo przyczyn:

  1. Czy komp zawsze wykrywa dysk?

  2. Czy jest prawdopodobność, że na Twoim kompie są wirusy?

  3. Czy pamięć RAM jest sprawna?

  4. Czy występują, jakieś inne problemy?

  5. Czy wszystkie programy nie chcą chodzić?

  6. Zapodaj logi z HijackThis i SilentRunners

piesss Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może wylądować w koszu.

Złączono Posty : 19.01.2007 (Pią) 15:56

piesss log z Silenta jest urwany. :?

Poczekaj na komunikat Done.

BTW: Hijack, czysty ;).

Przede wszystkim zainstaluj Service Pack 2 :!:

I może też zainstalować IE 7 dla poprawy bezpieczeństwa w systemie.

całkowity log z silenta;)

Piwollo dokładniej proszę sprawdzaj :?

Zafixować.

To będzie problem z hardem zapewne. Otworzyć kompa, wyczyścić porządnie z kurzu w środku. Jaki konfig? Jaki zasilacz (firma i moc)? Podociskaj wszystkie złącza.

Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły. :slight_smile:

w zakładce “system” sa błędy z następujących żródeł:

-SidyBySide

-Service Control Manager

-DCOM

-atapi

-cdrom

najczęsciej jednak występują te trzy pierwsze.

Jeśli są jakieś typu “System Error” lub “Application Error”, wklej :slight_smile:

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Sprawdź temperatury programem --> EVEREST Home Edition

Start > Uruchom > cmd > wpisz chkdsk x: /f /r – sprawdzi i naprawi błędy na dysku.

x – litera dysku systemowego.

naprawiłem jużbłedy poprzez chkdsk:) i narazie wszystko jest ok:) jak sprawdze pamięć i temp. to podam co i jak:)

Joan , wiesz, że się ucze.

Sorki ;).

qrcze nie wiem co jest:/ wszystko było ok i znowu jest tak jak dawniej:/ sprawdzałem i naprawiałem błędy poprzez chkdsk, fixowałem błędne loga z silenta było dobrze… było:( co moge jeszcze zrobić??

To, co napisałam, czyli sprawdzić pamięć. I błedy Aplikacji.

piesss możesz też sparwdzić i podać temperatury. :slight_smile:

jak sprawdzić temperatury everestem?? i jak sprawdzić ram? jak odpalam kompa z tą dyskietką z memt32 to załancza sie taki niebieski ekran tego programu, ile mam czekać? bo po jakiejś minucie zwątpiłem bo nic sie nie działo:)

piesss RAM sprawdź programem, któy podała Joan. Temperatury:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=