Problem przy zamykaniu systemu


(Lekki) #1

Witam mam taki problem od paru dni komputer nie chc emi sie wylaczac tylko przy wybraniu opcji zamkniecia wszystko jest ok dochodzi do stanu gdzie pisze trwa zamykanie systemu i wylacza sie dysk ale komputer nie tak jak by sie zawieszal czy cos. trzeba go wtedy z palca gasic, probowalem szukac w rejestrze nic nie pomoglo... wyczytalem ze cos z PM lub zaawansowane zasilanie nie mam tego ani w biosie ani w menadzeze urzadzen. Pomocy.


(Cosik Ktosik) #2

W biosie przywróć ustawienia zoptymalizowane.

W rejestrze w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

dodałeś wartość typu DWORD PowerdownAfterShutdown = 1??


(Lekki) #3

w rejestrze dodawalem na 1 i nie dalo to nic sprobuje jeszcze te optymalne ustawienia w biosie.


(Kaka') #4

DJ_Cysiek ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.


(Lekki) #5

nic nie pomogly optymalne ustawienia.


(boczi) #6

DJ_Cysiek , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji Edytuj


(Lekki) #7

no to co mam tam wpisac jak nie wiem co sie dzieje.


(ak6) #8

Walczyłem ostatnio z takim problemem na laptopie mojej żony. Dodawałem wpis, który podał ci cosik_ktosik kombinowałem jak mogłem z ustawieniami, o których piszesz, szukałem jak głupi uaktualnień sterowników i wszystko na wół się zdało.

Pomogła dopiero naprawa systemu z płyty instalacyjnej. Butujesz kompa z płyty instalacyjnej XP, pierwsze "R" napraw system pomijasz i jedziesz dalej. Pojawi ci się kolejne "R" i za drugim razem je wciskasz.