Problem, reinstalacja Visty

Witam!

Mam wielki problem… Kupiłem lapka z Vistą wbudowaną, i od razu mowie, ze nie bylo zadnej plytki w zetsawie a recovery jest chyba na twardym dysku czy jakos tak, ale… pouzywalem lapka z jakies 4 miesiace, a potem zdecydowalem sie zainstalowac na nim Xp-ka… no i wszystkie sterowniki znalazlem i w ogole, ale teeraz w ogole nei moge uzywac visty poniewaz jej w ogole nie ma do wyboru, a jak juz mi sie udalo ja wybrac to nie mogla sie uruchomic bo tylko raz przelecial paseczek i potem niebieski ekran. Więc teraz chce aby wszystko wrocilo do normy chce odinstalowac Xp-ka i zainstalowac Viste, Mam 320 GB i 2 partycje i 3 ukryta bo recovery. Proszę o pomoc, bo juz nie wiem co robic, wyczytalem ze mozna uzyc Vista BOOT ale u mnie cos nei dziala( uzyc po to aby mozna bylo 2 systemow uzywac na jdnym kompie) Chcę po prostu zrobić laptop takim, jaki byl pare dni po kupnie go, czyli pokazsowac wszystko i miec Vistę.

Proszę o odpowiedź.

To znaczy chcesz wrócić do stanu jak zaraz po zakupie? Zarchiwizuj ważne dla Ciebie pliki i skorzystaj z dobrodziejstwa partycji Recovery. W końcu po to ona jest aby powrócić do stanu niemal fabrycznego. Z pewnością na ekranie startowym po uruchomieniu laptopa jest napisane jak uruchomić Recovery, a jak nie to używasz googla i po chwili już wiesz jak to zrobić na Twoim modelu laptopa.

no o to chodzi ze ja nie wiem jak to uruchomic wlacza sie komp ale nic nie pisze jest tylko f2 to bios i f12 to change disk boot i nic wiecej i sie zaladuje a potem tylko laduje xp-ek prosze o pomco w znalezieniu rozwiazania

aha znalazlem na necie ze f10 i alt ale nie dziala wykorzystalem wszystkie kombinacje, i w biosie ustawialem zeby te klawisze dzialaly. co mam robic ja chce do visty juz wrocic a ta recovery patrycja w ogole nei chce dzialac a na pewno ja mam i jej nei ruszalem

Czy masz jakiś menager plików - tc lub fc ? Jeśli masz z widokiem plików ukrytych i systemowych - czy masz wgląd w ukrytą partycję recowery?

Dodane 15.01.2009 (Cz) 18:40

zazwyczaj producent ma również pomoc on-line ale do 18 spróbuj jutro

najgorsze jest to, że akurat moj model nie jest wspierany przez nich zeby przez xp to wszystko robic ja mam Aspire 5730Z (nie Travel Mate!) i nie mam wgladu bo jest taka dziwna partycja jej w oogle nie widac

nawet przez cmd nei mozna do niej wejsc bo sie wiesza

ale ona jest i nienaruszona i czym tam sie dostac zeby utworzyc tzn bo domyslam sie ze tam jest jakis obraz czy cos, i zeby tyo na plyte nagrac i tylko wlozyc i zreinstalowac, aha a jest taka mozliwosc ze pozycze od kogos plytke i wtedy zreinstaluje, ale ze swoim kluczem, chyba moge co nie ? i wtedy juZ nei trzeba zadnych recovery i w oogle ale na razie to ja musze meic te recovery bo pilnie kompa potrzebuje

prosze o odp.

Rozwiązaniem Twojego problemu będzie ponowne zainstalowanie Windows Vista z pożyczonej od kumpla płyty, klucz podasz podczas instalacji ten, który jest na naklejce licencyjnej Microsoft.

Pozdrawiam