Problem Shareaza/Firewall/Nat

Witam !

Mam problemik. Gdy Shareaza łączy się z Gnutellą, eDonkeyem pojawia się komunikqat, że jestem za Natem, coś z Firewallem i teraz większość rzeczy miast mi się pobierać to ma status “Pending”. Czy jak zmienie program na przykład na eMule to zniknie problem ?

Chciałbym jeszcze dodać, że ten firewall nie jest zainstalowany u mnie na komputerze, tylko nie wiadomo gdzie. Korzystam z LAN-a.

PZDR i dzięki

musisz odblokować porty które obsługują owe programy.

tak. powinnien problem już sie nie pojawiać.

Hmh. W

odczuwam nutkę ironii, czy mi się tylko wydaje ? Sorki za to pytanko. Po prostu chcę mieć pewność, a z ludźmi nigdy nic nie wiadomo :slight_smile:

PZDR

ironi w mojej wypowiedzi nie było. nie jestem z ogółu ironiczny. :smiley:

możesz spróbować zainstalować przecież emula, chyba cię nie zje :stuck_out_tongue: wg mnie problem tu się nie pojawi bo sam używam ten program ale coś może się zawsze pojawić niespodziewanego :stuck_out_tongue:

No to jak tak to dzięki.

PZDR

Nie do konca jezeli na Sharzea który korzytsa z portów eMule sa one zablkowane to tak samo bedzie z eMule.

Popros admina sieci zeby odblokowal ci porty na ktorych dziala eMule poniewaz twoje transfery nie bede za wysokie i dlugo bedziesz czekal w kolejakch przez LowID :roll:

eD2K Network

Status: Podłączony

IP:Port: Nieznany

ID: 3183966

Low ID

eD2K Serwer

Nazwa: ChezToff (Serveur Fr)

Opis: http://www.cheztoff.com

IP:Port: 213.186.60.106:4661

Wersja: 17.4

Użytkownicy: 149,755

Pliki: 13,998,337

Kad Network

Status: Firewalled

IP:Port: 193.29.207.190:4672

ID: 3239956414

Buddy: Podłączony

WebSrv.

Status: Wyłączony

taki jest “Moje info” w eMulu. Wychodzi na to, że rzeczywiście trzeba będzie zagadać z adminem.

PZDR

No niema wyjsca mozesz jescze skonfigurowac firewalla aby przepusczal osiolka w obie strony ale nie wiem czyt to zbytnio pomoze :wink: