[PROBLEM] Skaczący ping

Witam!

Mam problem, który dręczy mnie ponad pół roku. Oto wydruk z wiersza poleceń:

99 ms

94 ms

92 ms

95 ms

1619 ms

89 ms

95 ms

92 ms

96 ms

1318 ms

I to się powtarza ;). Problem występuje na stacjonarnym komputerze i również na laptopie. Obydwa komputery posiadają system Vista. Przez ten czas miałem już dwa internety i na obydwu ten sam problem występuje. Na neostradzie 1 mb/s oraz internet z plusa CDMA 3,1 mb/s.

Teraz co zrobiłem, by rozwiązać problem:

-Skanowałem dysk

-Korzystałem z programu CCleaner

-Podłączałem kablem Ethernet

Nic nie pomogło. :confused:

Wydaje mi się, iż to może być problem jakiś zakłóceń. Nie wiem, pomóżcie, bo z tak skaczącym pingiem nie można normalnie funkcjonować :(.

Pokaż wynik polecenia.

tracert dobreprogramy.pl

Korzystasz z jakiegoś routera do Neostrady?

Pozdrawiam!

Korzystałem z Liveboxa, a teraz mam router z plusa AxessMV400

http://i40.tinypic.com/vxhxko.jpg Oto logi z polecania ;).

Pozdrawiam :slight_smile:

Miało być tracert, a nie ping. Poza tym nie musisz wrzucać zrzutu ekranu, wystarczy zaznaczyć zawartość wiersza poleceń, skopiować i wkleić tu na forum :wink:

Jeśli korzystasz z WiFi, sprawdź czy router nie działa na tym samym kanale co inne sieci, większość routerów domyślnie działa na kanale 6, więc możliwe, że inne sieci działają domyślnie na tym kanale i mogą się zakłócać. Jeśli na kablu dzieje się to samo, to sprawdź kabel, porty przełącznika i sprawdź czy są jakieś aktualizacje sterownika do karty sieciowej.

Pozdrawiam!

Jak zmienić ten kanał ? A co do kabla to wszystko z aktualizowane i to nic nie dało… ;/ Wydaje mi się, że to jakieś urządzenie może zakłócać ping lub po prostu błąd systemu visty.

Dodane 01.01.2012 (N) 22:09

Zmiana MTU moze cos pomoc ? :slight_smile:

Spróbuj tego. Sama miałam z tym problem.

http://support.microsoft.com/fixit/pl

1.Windows

  1. Łączenie się z Internetem lub sieciami --> Połączenia Internetowe

  2. Ulepszanie wydajności, ochrony i zabezpieczeń w programie Internet Explorer (pobierz i uruchom)

Po zainstalowaniu daj wykrycie i automatyczną naprawę.

Jak do tej pory net działa.

Moja subiektywna ocena: jakiś błąd w zaporze;)

Pozdrawiam