Problem. Skype + net radiowy... Rozmowy przez internet

Witam. Posiadam łącze radiowe 512/128 mbit. Niestety, ale mieszkam w rejonie, o którym nasza wspaniała tepsa nie słyszała i nie chce usłyszeć. W związku z tym postanowiłem skorzystać z mozliwości prowadzenia rozmow telefonicznych przez internet. Kupiłem słuchawki + mikrofon, zainstalowałem skype, wykupiłem skypeout i…

Jakość rozmów jest dosyć kiepska. pojawia się echo, często towarzyszą zakłócenia… Chciałbym wiedzieć co moze być przyczyną tak kiepskiego połączenia. Nie sądzę, zeby to była karta muzyczna, jako ze dziewczyna ma jeszcze gorszą od mojej :wink: (czytaj dużo starszą) i u niej działa to dużo lepiej… Czy problemem moze być łącze radiowe? a jak tak to czy istnieje sposób aby jakoś wzmocnić działanie skype?

mam system wiin2k sp4.

Pozdrawiam.

to racej przez tą radiókę

ale chyba nic z tym nie zrobisz

Tak to przez radiowke. Jakies zaklocenia syganlu i juz jakosc slaba. Nic na to nie poradzisz.

ok rozumiem. dzieki za pomoc, pozdrawiam.

No tak do końca to nie był bym tego pewny. Echo może być przyczyną sprzęzenia zwrotnego, a zakłócenia i szumy mogą pochodzić od karty dźwiękowej.

Złączono Posta : 19.02.2006 (Nie) 20:59

No nie wiem czy to wina łącza bezprzewodowego, ja też je posiadam i to jest kwestia pogody, raz jakość jest świetna bez najmniejszych trzasków i opóźnień a raz jest tak że nie da sie nic zrozumieć i jest takie opóznienie że szok.Kiedyś jak gadałem z kumplem powiedzialem cos to usłyszałem echo dopiero po jakichś 15 minutach :o

hmm no coż, skontaktuję się jeszcze z moim dostawcą netu i z nim pogadam. zobaczę co on mi powie :wink:

pozdrawiam.