Problem - Sound Blaster Live!

Witam

Mam problem z zainstalowaniem sterowników do tej karty. Już nie wiem co o tym myśleć :frowning: Może nie do tej karty ściagam sterowniki ?

Sprawdzałem

Pełna nazwa PCI Sound Blaster Live może ktoś z was miał taki problem, Szukałem na forum sa tematy ale nie jest to o co mi chodzi.

Pojawia mi się taki komunikat jak uruchamiam instalke z płyty i pliki które ściągam z internetu.

47f53cdf4b3736f1.jpg

26b86c4b210ae5b7.jpg

Hey !!

:!: A czy karta jest widziana w manadżerze urządzeń ?? Jeśli tak, to jaki jest przy niej znaczek - żółty znak zapytania ??

:!: Jaką masz płytę główną - podaj model i producenta,

:!: Sprawdź też, czy karta jest solidnie przymocowana i dobrze ‘siedzi’ w porcie PCI.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Pojawia się coś takiego i wykrzyknik jest

Probowałem nieoficjalnych sterowników KX projekt działa, ale nie widzi mikrofonu. Wole stery od SB Live! ale zadne nie działają :frowning:

085f471ab8a342c3.jpg

Płyta główna - ECS L7VTA

sądzę że tak, bo dzwięk był przy sterownikach KX Projekt.

Ale dlaczego, zadne stery CREATIVA nie pasują, pierwszy raz z takim czymś się spotykam :frowning:

Dzięki za Pomoc

Złączono Posta : 06.03.2007 (Wto) 15:01

Już nawet z innego PCI do drugiego włożyłem i kicha.

26b86c4b210ae5b7.jpg

Złączono Posta : 06.03.2007 (Wto) 15:46

Dla pewności załączam zdjęcie karty dźwiękowej

320758571a17dee5.jpg

Hey !!

Taki jest bład

To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)


Aby ponownie zainstalować sterowniki dla tego urządzenia, kliknij przycisk Zainstaluj ponownie sterownik.

Jak to sprawdzić ? I jak wyłaczyć ewentualnie

Wejdź do biosu > podczas startu systemu na pierwszym ekranie (POST) wciskasz del, F2 bądź Esc (może być i inny klawisz Press … to enter setup będzie napisane) > przechodzisz do zakładki Integrated Perhiperals > OnChipSound na disabled i enter > F10 i enter. Nazwy mogą się trochę różnić w zależności od wersji biosu.

http://www.centrumxp.pl/Sterowniki/5828,Sound_Blaster_Live_51_Digital_basic.aspx

Spróbuj z tymi.

Niestety kiszka te same błędy

Karte zintegrowaną mam wyłączoną

Hm chyba już nic się nie da poradzić

Co do kontrolera RAID, to albo zainstaluj do niego sterowniki, albo go wyłącz w BIOSie.

Odnośnie karty dźwiękowej: spróbuj odinstalować wszystkie sterowniki do twojego sound blastera, uruchom ponownie komputer pomijając wszystkie komunikaty o wykrytym nowym sprzęcie i wtedy zainstaluj sterowniki ze strony producenta, czyli stąd -> link.

jak go wyłączyć ?

sterowniki mam KX PROJEKT nieoficjalne - Jak je definitywnie odinstalować ?

bo po odinstalowaniu wyskakuje bład i szuka sterowniki KX pod ten program

Probowałem istalować wszystkie sterowniki i zawsze ten sam bład screny wyżej w pierwszym poście

Złączono Posta : 08.03.2007 (Czw) 17:11

zainstalowałem standardowo sterowniki z windowsa

27817c65347fab67.jpg

ale i tak nie mogę nawet zrobić UPDATE bo wywala te same błędy :

Instrukcja deinstalacji sterowników KX ze strony producenta (z FAQ):

Q. How can I uninstall kX drivers?

A. Execute: Start Menu - Programs - kX Project - Uninstall or Re-install kX Audio Driver (Version xxxx) - and click ‘Remove’. After the driver is removed, uninstall kX Project installation files by choosing ‘Uninstall kX Project Package (Version xxxx)’

Co do tego kontrolera RAID, to w BIOSie, w menu Integrated Peripherals ustaw Onboard RAID Device na Disabled i kontroler RAID powinien zniknąć z Menedżera Urządzeń w Windows.

Wracając do sterowników Creative, spróbuj tak:

wejdź na stronkę: http://pl.europe.creative.com/

z menu “Pomoc” wybierz “Software Autoupdate” i dalej wg wskazówek na stronie.

Może też tu znajdziesz coś pomocnego (sekcja Standard Troubleshooting): http://forums.creative.com/creativelabs … ge.id=8931