Problem - Sound Blaster Live!

(Sbar) #1

Witam

Mam problem z zainstalowaniem sterowników do tej karty. Już nie wiem co o tym myśleć :frowning: Może nie do tej karty ściagam sterowniki ?

Sprawdzałem

Pełna nazwa PCI Sound Blaster Live może ktoś z was miał taki problem, Szukałem na forum sa tematy ale nie jest to o co mi chodzi.

Pojawia mi się taki komunikat jak uruchamiam instalke z płyty i pliki które ściągam z internetu.

47f53cdf4b3736f1.jpg

26b86c4b210ae5b7.jpg

(Dimatheus) #2

Hey !!

:!: A czy karta jest widziana w manadżerze urządzeń ?? Jeśli tak, to jaki jest przy niej znaczek - żółty znak zapytania ??

:!: Jaką masz płytę główną - podaj model i producenta,

:!: Sprawdź też, czy karta jest solidnie przymocowana i dobrze 'siedzi' w porcie PCI.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

(Sbar) #3

Pojawia się coś takiego i wykrzyknik jest

Probowałem nieoficjalnych sterowników KX projekt działa, ale nie widzi mikrofonu. Wole stery od SB Live! ale zadne nie działają :frowning:

085f471ab8a342c3.jpg

Płyta główna - ECS L7VTA

sądzę że tak, bo dzwięk był przy sterownikach KX Projekt.

Ale dlaczego, zadne stery CREATIVA nie pasują, pierwszy raz z takim czymś się spotykam :frowning:

Dzięki za Pomoc

Złączono Posta : 06.03.2007 (Wto) 15:01

Już nawet z innego PCI do drugiego włożyłem i kicha.

26b86c4b210ae5b7.jpg

Złączono Posta : 06.03.2007 (Wto) 15:46

Dla pewności załączam zdjęcie karty dźwiękowej

320758571a17dee5.jpg

(Dimatheus) #4

Hey !!

(Sbar) #5

Taki jest bład

To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)

Aby ponownie zainstalować sterowniki dla tego urządzenia, kliknij przycisk Zainstaluj ponownie sterownik.

Jak to sprawdzić ? I jak wyłaczyć ewentualnie

(qrczak13) #6

Wejdź do biosu > podczas startu systemu na pierwszym ekranie (POST) wciskasz del, F2 bądź Esc (może być i inny klawisz Press ... to enter setup będzie napisane) > przechodzisz do zakładki Integrated Perhiperals > OnChipSound na disabled i enter > F10 i enter. Nazwy mogą się trochę różnić w zależności od wersji biosu.

http://www.centrumxp.pl/Sterowniki/5828,Sound_Blaster_Live_51_Digital_basic.aspx

Spróbuj z tymi.

(Sbar) #7

Niestety kiszka te same błędy

Karte zintegrowaną mam wyłączoną

Hm chyba już nic się nie da poradzić

(Bartlomiej Kwiatkowski) #8

Co do kontrolera RAID, to albo zainstaluj do niego sterowniki, albo go wyłącz w BIOSie.

Odnośnie karty dźwiękowej: spróbuj odinstalować wszystkie sterowniki do twojego sound blastera, uruchom ponownie komputer pomijając wszystkie komunikaty o wykrytym nowym sprzęcie i wtedy zainstaluj sterowniki ze strony producenta, czyli stąd -> link.

(Sbar) #9

jak go wyłączyć ?

sterowniki mam KX PROJEKT nieoficjalne - Jak je definitywnie odinstalować ?

bo po odinstalowaniu wyskakuje bład i szuka sterowniki KX pod ten program

Probowałem istalować wszystkie sterowniki i zawsze ten sam bład screny wyżej w pierwszym poście

Złączono Posta : 08.03.2007 (Czw) 17:11

zainstalowałem standardowo sterowniki z windowsa

27817c65347fab67.jpg

ale i tak nie mogę nawet zrobić UPDATE bo wywala te same błędy :

(Bartlomiej Kwiatkowski) #10

Instrukcja deinstalacji sterowników KX ze strony producenta (z FAQ):

Q. How can I uninstall kX drivers?

A. Execute: Start Menu - Programs - kX Project - Uninstall or Re-install kX Audio Driver (Version xxxx) - and click 'Remove'. After the driver is removed, uninstall kX Project installation files by choosing 'Uninstall kX Project Package (Version xxxx)'

Co do tego kontrolera RAID, to w BIOSie, w menu Integrated Peripherals ustaw Onboard RAID Device na Disabled i kontroler RAID powinien zniknąć z Menedżera Urządzeń w Windows.

Wracając do sterowników Creative, spróbuj tak:

wejdź na stronkę: http://pl.europe.creative.com/

z menu "Pomoc" wybierz "Software Autoupdate" i dalej wg wskazówek na stronie.

Może też tu znajdziesz coś pomocnego (sekcja Standard Troubleshooting): http://forums.creative.com/creativelabs ... ge.id=8931