Problem, sterowniki audio

witajcie,

mam duży problem. mam płytę asusa p5b ze zintegrowaną kartą dźwiękową i od jakiegoś czasu mam z nią same problemy. Najpierw padł mikrofon. działał bardzo rzadko, wszystko było włączone, czasem działał tylko po przeprowadzeniu testu mikrofonu w panelu sterowania, potem przestał działać, podpiąłem go na przód i zmieniłem na 1 kanał i było ok. Działał przez tydzień i już wcale nie działał. Przeinstalowałem sterowniki ze 2 razy i padł dźwięk całkowicie, odinstalowałęm sterowniki, ale teraz już ich nei mogę zainstalować tylko wyskakuje okienko:

“pliki sterownika audio nie obsługują osprzętu tego komputera … uwaga, jesli odinstalowanooprogramowanie audio bez wylaczenia komputera to należy to zriobić”

no więc robiłem to wiele razy i nic. dźwięk nadal nie działa. Pomóźcie proszę:)

btw.mam windows xp

Zakładam, że posiadasz Windows XP:

Pobierz i zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

Na końcu pobierz i zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

dziękuje za radę, na pewno jestem na dobrej drodze. tym razem system soundmax wraz ze sterownikami się zainstalował, tyle ze nadal nie dziala mi dzwiek i mikrofon. wogole mam taki jakby okrojony ekran soundmaxa- tzn są tylko ikonki na górze(mikrofonu dzwieku, audiowizarda itp), natomiast nie moge ustawić glosnosci ( nie mam tych suwaczkow). wie ktos co dalej powinienem zrobic?

Masz ikoną głośniczka na pasku Tray (na dole, z prawej strony) ?

Jeżeli tak, to kliknij na nim dwukrotnie lewym przyciskiem myszy, wszystkie suwaki do góry.

no sęk w tym, że właśnie nie mam, może to dlatego, że wcześniej cos przypadkowo odinstalowalem… a w panelu sterowania soundmaxem tez nei moge , w czesniej to bylo…

Zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej przed instalacją sterownika do karty dźwiękowej tak, jak pisałem wyżej ?

zainstalowalem!! krok po kroku jak pisales

Witam

Mikrofon może nie działać z powodu właczone go filtru w panelu soundmaxa.

Ustaw tak jak na zdięciu i powinno działać

518be9366bb4365dmed.jpg

Pozdrawiam

tylko widzisz, ja w zadne preferencje wejsc nie moge.

a). mam tylko górny pasek panelu sterowania i nie mogę włączyć ustawień rewgulacji mikrofonu i dzwieku,

b). w preferencjach mam tylko ogólne, więc nie moge ustawic mikrofonu:(.

windman11 , czy podczas instalacji sterownika do karty dźwiękowej nie było żadnych problemów ? (komunikaty błędu, itp.) Jakikolwiek dźwięk w ogóle jest ?

tym razem nie było błedu, dzwieku nie ma zadnego:(. dzisiaj juz nie dam rady, jutro jeszcze cos poprobuje…mam nadzieje, ze jeszcze mnie poratujecie:)

Może pomyliłeś się podając model płyty głównej ?

Pobierz i zainstaluj program EVEREST.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informacje z pozycji:

Nazwa płyty głównej

Multimedia (Karta dźwiękowa)

Może to pomoże:

Prawym mouse na ikonkę głośnika >Otwórz regulację głośności

w panelu Regulacja głośności>Opcje>Właściwości>Odtwarzanie (tu postaw kropkę jeśli niema)

zaptaszkuj wszystkie pozycje wtedy będziesz miał wgląd na cały panel odtwarzania.

Do regulacji i wyboru żródła nagrywania masz drugi panel zobaczysz go gdy wybierzesz Opcje>Właściwości>Nagrywanie kropka też zaptaszkuj pozycje będziesz miał wgląd na cały panel,przyda ci się być może kiedyś tu tu wybierasz żródło z którego nagrywasz.

Bo zasadniczo cała regulacja głośności to dwa panele (chodż bywa i więcej w zależności od karty muz. i sterowników).

Jeśli nie pomogłem to sory, chęci miałem dobre.

Ps.chodzi o ikonę głośnika systemową,a nie taką dodatkową bo niektóre karty dodają własną ikonę do trayu.Jeśli jej nie masz to Panel Sterowania>Dzwięki i urządzenia audio i tam zaptaszkuj Umieść ikonę na pasku zadań,w tym panelu masz jeszcze inne opcje min. wybór sprzętu,przydatne gdy masz więcej niż jedną kartę muz. itp.

Odinstaluj sterowniki które masz zainstalowane, zresetuj komputer, zainstaluj poprawke do systemu kb888111 którą pobierzesz stąd:

http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/nb/Dri … 111_XP.zip

I następnie ponownie zainstaluj sterowniki od karty dźwiękowej.

Proszę nazwać temat konkretnie. Przeczytaj, proszę, regulamin i zasady pisania na forum. Za następne pisanie posta pod postem otrzymasz ostrzeżenie.

ok, sorka za nieprzestrzeganie regulaminu. Dziękuję wszytkim za pomoc, po ostatniej instalacji sterów zaczeło działac. nawet mikrofon póki co działa. TXS ALL! !!

Mam jeszcze jedną prośbę, co prawda dzwiek dziala, ale mikrofon po 1 dniu znowu siadl, czasem na chwile dziala, a potem znowu zonk. nie mam pojecia co mam z tym zrobic, jakies sugestie?