Problem system uruchamia się lecz po chwili zacina się

Mam problem najprawdopodobniej z dyskiem jest to mój drugi komputer na jednym ostatnio dysk mi się całkowicie popsuł a komp miał 2 miesiące a na tym drugim którego mało używałem od pewnego czasu zacina się co jakiś czas.System uruchamia się lecz po pewnym czasie kursor myszki zacina się na ekranie i nic nie da się zrobić klawiatura ani nic innego też nie działa.Czy to jest problem z dyskiem komputer ma już z 10 lat??Czy może czegoś innego??A jeżeli to jest wina dysku to czy da się wyłączyć popsutą cześć dysku?? Z góry dzięki za pomoc!!

Wejdź do Biosu i załaduj ustawienia zoptymalizowane (ew. bezpieczne). Podaj także odczyt temperatur oraz napięć z Biosu.

Sprawdź pamięć programem Memtest86+.

Jeżeli będziesz w stanie, to podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

cosik_ktosik Widzę że ty się znasz na tym wszystkim sprawdzę i załaduję tutaj wyniki.Dziex za pomoc pozdro!!!A może jest to wina że procesor jest podkręcony z 1,2 na 1,8??

Z 1.2 na 1.8GHz, to jest podkręcenie aż o 50%, a więc jest to zdecydowanie możliwe. Jaki to procesor?

AMD Durion sprawdzę to później bo muszę lekcje bo jutro wyjeżdżam i nie będę miał kiedy odrobić napiszę później resztę informacji dziex za pomoc.

Wypisuje przy ładowaniu “CMOS checksun error” co z tym zrobić??

Wejdź do biosu i załaduj ustawienia zoptymalizowane, a następnie F10 (dla zapisania zmian).

Zrobiłem tak wcześniej i nic nie dało wszedłem do systemu poprzez naciśnięcie F1

Ale, jeżeli zaczął teraz wyskakiwać komunikat “CMOS checksum error”, to musisz to zrobić ponownie.

Nie ten komunikat jak teraz się zapytałem jest kilka miesięcy,czy to może wina biosu??Skąd można pobrać Bios do jetway v266dm vt8366??

Ja też tak miałem. Format pomógł :slight_smile: :slight_smile:

Wczoraj kończyłem nagrywanie nowego systemu po formacie ale ten komunikat był tez przed spróbuje zaraz jeszcze raz przywrócić standardowe.Dysk nie zawiera żadnych błędów zrobiłem wszystko jak kazałeś cosik_ktosik

Komunikat ten znikł komputer uruchamia się normalnie i jak na razie się nie zacina!!DZIEX ZA POMOC!!