Problem system uruchamia się lecz po chwili zacina się

(Patrykss12) #1

Mam problem najprawdopodobniej z dyskiem jest to mój drugi komputer na jednym ostatnio dysk mi się całkowicie popsuł a komp miał 2 miesiące a na tym drugim którego mało używałem od pewnego czasu zacina się co jakiś czas.System uruchamia się lecz po pewnym czasie kursor myszki zacina się na ekranie i nic nie da się zrobić klawiatura ani nic innego też nie działa.Czy to jest problem z dyskiem komputer ma już z 10 lat??Czy może czegoś innego??A jeżeli to jest wina dysku to czy da się wyłączyć popsutą cześć dysku?? Z góry dzięki za pomoc!!

(Cosik Ktosik) #2

Wejdź do Biosu i załaduj ustawienia zoptymalizowane (ew. bezpieczne). Podaj także odczyt temperatur oraz napięć z Biosu.

Sprawdź pamięć programem Memtest86+.

Jeżeli będziesz w stanie, to podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

(Patrykss12) #3

cosik_ktosik Widzę że ty się znasz na tym wszystkim sprawdzę i załaduję tutaj wyniki.Dziex za pomoc pozdro!!!A może jest to wina że procesor jest podkręcony z 1,2 na 1,8??

(Cosik Ktosik) #4

Z 1.2 na 1.8GHz, to jest podkręcenie aż o 50%, a więc jest to zdecydowanie możliwe. Jaki to procesor?

(Patrykss12) #5

AMD Durion sprawdzę to później bo muszę lekcje bo jutro wyjeżdżam i nie będę miał kiedy odrobić napiszę później resztę informacji dziex za pomoc.

(Patrykss12) #6

Wypisuje przy ładowaniu "CMOS checksun error" co z tym zrobić??

(Cosik Ktosik) #7

Wejdź do biosu i załaduj ustawienia zoptymalizowane, a następnie F10 (dla zapisania zmian).

(Patrykss12) #8

Zrobiłem tak wcześniej i nic nie dało wszedłem do systemu poprzez naciśnięcie F1

(Cosik Ktosik) #9

Ale, jeżeli zaczął teraz wyskakiwać komunikat "CMOS checksum error", to musisz to zrobić ponownie.

(Patrykss12) #10

Nie ten komunikat jak teraz się zapytałem jest kilka miesięcy,czy to może wina biosu??Skąd można pobrać Bios do jetway v266dm vt8366??

(Góral153) #11

Ja też tak miałem. Format pomógł :slight_smile: :slight_smile:

(Patrykss12) #12

Wczoraj kończyłem nagrywanie nowego systemu po formacie ale ten komunikat był tez przed spróbuje zaraz jeszcze raz przywrócić standardowe.Dysk nie zawiera żadnych błędów zrobiłem wszystko jak kazałeś cosik_ktosik

Komunikat ten znikł komputer uruchamia się normalnie i jak na razie się nie zacina!!DZIEX ZA POMOC!!