Problem techniczny związany z procesorem lub wentylatorem

Zdjąłem wentylator z procesora,żeby go przeczyścić. Założyłem go z prowrotem na procesor.Włączyłem komputer,podczas logowania do systrmu windows,komputer niespodziewanie sam się wyłącza,po wyłączeju wydaje dziwny odgłos po prostu “wyje” dopiero gdy odłącze kompa od sieci przestaje “wyć”.Podczas włączania komputera również pojawiają się nietypowe kolory-jakby coś było nie tak z kartą graficzną. Gdy wchodzę do Biosa, nie ma funkcji pokazującej temparaturę procesora.

Czy jest to wina procesora czy wentylatora?

Jeżeli ktoś wie proszę o szybką pomoc:)?

Proszę zmienić tytuł na konkretny

Czy przed zdjęciem wentyla (całego coolera) było wszystko w porządku z kompem.

Jaki procek,czy nie ukruszyłeś rdzenia.

Czy dobrze założony cooler i nałożona pasta i podłączony cooler do płyty i czy się kręci wentyl.

Zrób porządną konserwację wszystkiego,podociskaj karty i moduły pamięci - sprawdź wszystko.

Zresetuj bios baterią/zworką i ustaw i zapisz Save.

Witam. To ja mam ten problem z komputerem, po prostu kolega wczoraj opisał tu mój problem, bo mój komputer nie działa.

Prawie. Wentylator “wyrczał” co drugie włączenie komputera i postanowiłem go wyczyść.

AMD Athlon XP 2200+. Na 99% nie ukruszyłem.

Właśnie kupiłem pastę i będę ją nakładał. Wczoraj bez pasty zakładałem :confused: Wentylator się kręci.

Jak?

Wyjmij Baterie z pł. głównej na jakieś 15 minut lub odszukaj zworke na plycie głównej odpowiadającą za zresetowanie Biosu

Jak nakładać i czym czyścić

Wielkie dzięki za pomoc husar i JNJN. Nałożyłem pastę i jak na razie wszystko śmiga jak trzeba :slight_smile: Zainstalowałem Motherboard Monitora i monitoruję temperaturę procka. Na początku wynosiła ona 46 C, po kwadransie już jest 53 C. Czy to dobra temperatura dla Athlona XP 2200+?

Do poczytania:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 5&start=15

Jak na początku wynosiła 46 stopni - to może coś z czujnikiem nie tak lub programy odczytujące mają problem - sprawdź w biosie i palec na cooler czy parzy.