[PROBLEM] Transfer, router, kabel...?

Witam serdecznie! :slight_smile:

Chciałbym Was poprosić o pomoc.

Dzisiaj po znajomości zostałem poproszony o wyczyszczenie (“przyspieszenie”) kompa, co nie jest dla mnie problemem:) Niestety moim drugim zadaniem było, zrobić coś z internetem co mnie trochę przerosło, bo na tym się znam gorzej.

Jak wygląda problem?

Są tam dwa komputery, podłączone do routera (Broadband Firewall Router, M: BEFSX41), a internet - podobno Neostrada - do modemu Siemensa (Siemens Speed Stream 4100). Na kompie, który jest na piętrze (3metry od routera) wszystko jest w porządku, ale jeśli chodzi o połączenie komputera, który stoi na dole (kabel się ciągnie wokół framug itd, i ma chyba ze 25-30metrów!!).

Problem polega na tym, że strony jako tako śmigają, ale gorzej jeśli chodzi o ściąganie. Widać wówczas o co chodzi. Występuje pewna losowość, która polega na tym iż czasami nie chcę się ściągać albo się ściąga z prędkością 1.1kb/s albo ściąga z prędkością 45kb/s (TEN SAM PLIK). Cechą wspólną tych działań jest to że transfer spada… przez cały czas, aż w pewnym momencie zanika i “staje” ściąganie… co jakiś czas pchając tylko kilka kb/s… Komputer jest na pewno wyczyszczony, więc nie ma mowy o ukrytych procesach itd.

Może wiecie na czym polega problem?

Może to kwestia dzielenia łącza przez router, ale z kolei jak to zmienić? Właściciele są toporni i nie bardzo wiedzą jak i co mi odpowiedzieć na moje pytania co do sprzętu:P

Jest jakiś panel w routerze/modemie? Jeśli jest to jak się do niego dostać?

Jak sprawdzić dzielenie łącza lub ewentualnie jak je ustawić?

Będę wdzięczny za pomoc, bo jutro tam idę dalej działać;)

Pozdrawiam Serdecznie:)