Problem typu Disk boot failure

Witam, problem polega na tym iż przy starcie systemu pojawia się komunikat

Veryfing DMI Pool Data

Disk boot failure, insert system disk and press enter

do systemu rzecz jasna już wejść nie mogę.

Siedzę nad tym od wczoraj i już różne dziwne gusła odprawiałem aż w końcu wyczerpały mi się pomysły. A więc:

  1. Dysk podpinałem w różne miejsca, Bios go wykrywa, napęd DVD działa poprawnie, w Biosie z zakładce boot sequence dysk ustawiłem na pierwszym miejscu, odłączyłem dodatkowy dysk, napęd i inne nieistotne elementy, wyjąłem zworek, a także poprzestawiałem go na różne pozycje, wyczyściłem wnętrze kompa i dalej nic się nie zmieniło.

  2. Podpiąłem dysk pod inny komputer i działał poprawnie, mimo to wróciłem do siebie, zrobiłem format i zainstalowałem od nowa Windowsa (XP), instalacja przebiegła pomyślnie, ale problem nie zniknął.

  3. Znowu podpiąłem dysk do innego kompa i przeskanowałem go programami HDD Regenerator i HD Tune, które nie stwierdziły żadnych błędów więc wychodzi na to że dysk jest w porządku.

  4. Ostatecznie zrobiłem reset Biosa i osiągnąłem tyle że tym razem na starcie pokazują mi się standardowe informacje o kompie ale gdy staram się uruchomić system to pojawia się ten sam tekst.

Więc wygląda mi to na jakąś usterkę techniczną, wie ktoś może co mogło się stać i jak ewentualnie to naprawić?

a przypadkiem dyskietki nie ma w środku?

Przypadkiem nie, jakieś dwa lata temu wymontowałem stację dyskietek, pendrive, płyty i innych takich też nie ma. Jakiejś konkretnej przyczyny też nie, w sobotę działał, w niedziele wieczorem już nie.

spróbowałbym dwóch rzeczy:

  1. Uruchomić konsolę odzyskiwania z płyty CD. Tam wpisać polecenie: fixboot i fixmbr

  2. Jeśli 1 nie pomoże to otworzyć np. Knoppixa live cd i odpowiednio wyedytować plik boot.ini

a może w biosie jest jakieś ustawienie z tą stacją dyskietek

jest ona tam wyłączona jak jej nie masz…

Padła partycja, a dokładniej został uszkodzony bootsektor partycji. Pobierz obraz bootowalnej płyty typu Hiren’s BootCD. Wypal na płytkę, zbootuj. Użyj narzędzia TestDisk i napraw

Sprawdź jeszcze Smart dysku bo to on głównie mówi o tym czy dysk jest w dobrej kondycji czy nie.