[Problem]Udostępnianie Neo na dwa komputery


(Derelion) #1

Witam all :wink:

Na początku powiem,że uzywałem tutejszej szukaczki ale niestety nie znalazłem tego co by mnie najbardziej interesowało.

Bowiem problem polega na tym iż mam w domu neostradę i dwa komputery.Chciałbym aby ten drugi także miał internet więc postanowiłem roździelić neo.

Użyłem do tego switcha oraz kabli sieciowych RJ-45.

W dwóch komputerach są karty sieciowe.

Wszystko skonfigurowałem tak jak powinneło być ale niestety na drugim komputerze jak wchodzę w otoczenie sieciowe nie widać pierwszego komputera tylko ten drugi.

Natomiast na pierwszym z którego udostępniane jest połączenie widac oby dwa komputery ( 1 z internetem i 2 jako ten drugi).

Na pierwszym komputerze jest Win XP Prof. a na drugim Win Me.

Ogólnie aby lepiej komputery się widziały oparłem je na protokole TCP/IP oraz NETbeui ale jednakże niestety drugi komputer nie łączy się z internetem.Udostępnianie połączenia internetowego jest skonfigurowane więc powinneło chasać a tutaj nie chasa.

Co może być przyczyną?

Dzięki z góry za odpowiedź.


(pysiu) #2

jak juz to nalezało by urzyc routera z wbudowanym modemem tak np. cos takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=66471316 :wink: :wink:


(Derelion) #3

Tak tylko,że ja pięniędzy nie mam :wink: A sprzet kupywany był dwa lata temu własnie z myślą o stworzeniu sieci.

Jak miałbym fundusze to bym nie bawił się w switcha tylko bym kupił router :wink:


(fiesta) #4

Zapraszam do oglądnięcia demonstracji:

http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm

:smiley:


(Derelion) #5

No cóż po oglądnięciu prezentacji zrobiłem tak jak tam było pokazane i niestety nie działa.A dopowiem jeszcze,że prezentacja oparta była o dw asystemy XP a ja pisałem o XP i Me więc starałem się robić tak jak w prezentacji ale niestety nie zadziałało nawet to jak użyłem kreatora sieci domowej itp.Wiecie o co mi chodzi.

No cóż sa inne jakieś pomysł co może być przyczyną mojego problemu?

A nawet jak podłączałem komputery bezpośrednio jednym kablem to się w ogóle nie widziała a przez switcha widzą się.Kabel jest w 100% sprawny bo testowałem go u kuzyna,który ma siec i u niego normanie działał.


(virus1010) #6

to tak… kabel ktory idze od switha do kompa nie moze byc uzyty bezposrednio od kompa do kompa musza byc inaczej zrob ione wtyczki ale mniejsza o to. mozna kazdy internet udostepnic robiac tak…

w jednym kompie 2 sieciowki na obdywu kompach windows xp z sp2 . Ustawiasz adresy ip i wszystko co potrzeba wlaczasz konfiguratora sieci na jendym kompie bierzesz udsoteponianie polaczenia na drugim zeby ciangelo polaczenie od drugiego kompa i git. dziala na 100% bo wlasnie w tej chwili siedze na tak zrobionej sieci i internetowi!


(Janwilk) #7

Ekhm. Takie głupie pytanko (sam miałem podobny problem)

Czy masz dobrz ustawione firewalle?


(Derelion) #8

Tak co do firewall’i to mam je ustawione dobrze.

Ale już udało mi się wkońcu to zrobić poprzez router’a.

No cóż wydatek jak dla mnie nie mały ale ważne,że działa :wink:

Jednak pomysł pysia był dobry :wink:

Pozdrawiam