[Problem]Udostępnianie Neo na dwa komputery

Witam all :wink:

Na początku powiem,że uzywałem tutejszej szukaczki ale niestety nie znalazłem tego co by mnie najbardziej interesowało.

Bowiem problem polega na tym iż mam w domu neostradę i dwa komputery.Chciałbym aby ten drugi także miał internet więc postanowiłem roździelić neo.

Użyłem do tego switcha oraz kabli sieciowych RJ-45.

W dwóch komputerach są karty sieciowe.

Wszystko skonfigurowałem tak jak powinneło być ale niestety na drugim komputerze jak wchodzę w otoczenie sieciowe nie widać pierwszego komputera tylko ten drugi.

Natomiast na pierwszym z którego udostępniane jest połączenie widac oby dwa komputery ( 1 z internetem i 2 jako ten drugi).

Na pierwszym komputerze jest Win XP Prof. a na drugim Win Me.

Ogólnie aby lepiej komputery się widziały oparłem je na protokole TCP/IP oraz NETbeui ale jednakże niestety drugi komputer nie łączy się z internetem.Udostępnianie połączenia internetowego jest skonfigurowane więc powinneło chasać a tutaj nie chasa.

Co może być przyczyną?

Dzięki z góry za odpowiedź.

jak juz to nalezało by urzyc routera z wbudowanym modemem tak np. cos takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=66471316 :wink: :wink:

Tak tylko,że ja pięniędzy nie mam :wink: A sprzet kupywany był dwa lata temu własnie z myślą o stworzeniu sieci.

Jak miałbym fundusze to bym nie bawił się w switcha tylko bym kupił router :wink:

Zapraszam do oglądnięcia demonstracji:

http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm

:smiley:

No cóż po oglądnięciu prezentacji zrobiłem tak jak tam było pokazane i niestety nie działa.A dopowiem jeszcze,że prezentacja oparta była o dw asystemy XP a ja pisałem o XP i Me więc starałem się robić tak jak w prezentacji ale niestety nie zadziałało nawet to jak użyłem kreatora sieci domowej itp.Wiecie o co mi chodzi.

No cóż sa inne jakieś pomysł co może być przyczyną mojego problemu?

A nawet jak podłączałem komputery bezpośrednio jednym kablem to się w ogóle nie widziała a przez switcha widzą się.Kabel jest w 100% sprawny bo testowałem go u kuzyna,który ma siec i u niego normanie działał.

to tak… kabel ktory idze od switha do kompa nie moze byc uzyty bezposrednio od kompa do kompa musza byc inaczej zrob ione wtyczki ale mniejsza o to. mozna kazdy internet udostepnic robiac tak…

w jednym kompie 2 sieciowki na obdywu kompach windows xp z sp2 . Ustawiasz adresy ip i wszystko co potrzeba wlaczasz konfiguratora sieci na jendym kompie bierzesz udsoteponianie polaczenia na drugim zeby ciangelo polaczenie od drugiego kompa i git. dziala na 100% bo wlasnie w tej chwili siedze na tak zrobionej sieci i internetowi!

Ekhm. Takie głupie pytanko (sam miałem podobny problem)

Czy masz dobrz ustawione firewalle?

Tak co do firewall’i to mam je ustawione dobrze.

Ale już udało mi się wkońcu to zrobić poprzez router’a.

No cóż wydatek jak dla mnie nie mały ale ważne,że działa :wink:

Jednak pomysł pysia był dobry :wink:

Pozdrawiam