Problem-udostępnianie połączenia internetowego (PC->Lapto

WITAM!

Jak w temacie. Mam komputer stacjonarny z XP pro oraz laptopa z XP home. W kompie i laptopie posiadam karty sieciowe i podłączam do nich scrossowany kabel sieciowy. Po komunikacie o błędzie z łącznością odpalam na obu kompach konfigurator połączeń. Najpierw na PC (tam mam neta - neostrada TP), ustawiam że łączę sie bezp. z internetem a inne kompy przez mój. Później włączam to samo urządzenie na laptopie. Wybieram, że łączę sie przez inny komputer w sieci i wyskakuje, że wykryło połączenie i czy chce z niego korzystać - wybieram tak. Połączenie między komputerami już istnieje oraz mogę przesyłać pliki z jednego na drugi. Na laptopie dodatkowo widzę połączenie internetowe z pc-ta. W ustawieniach połączenia sieciowego (TCP/IP) mam tak:

PC:

Adres IP: użyj nstp: 192.168.0.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

Użyj nstp adresów DNS: puste

Laptop:

Adres IP: użyj nstp: 192.168.0.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.0.1

Użyj nstp adresów DNS:

preferowany: 194.204.159.1

alternatywny: 194.204.152.34

Dodam jeszcze, że na obu maszynach mam firewalla Kerio Personal.

Z góry dzięki za pomoc. POZDRAWIAM!

A połączenie to Neostradowe jest udostępnione? Sprawdź we właściwościach tego połączenia

Tak jest jak najbardziej udostępnione i jak pisałem widać je na laptopie kliencie. Mogę je nawet rozłączać i połączać ponownie… POZDRO

Mówię o połączeniu internetowym a nie sieciowym. To je udostępniasz na komputerze stacjonarnym. Na laptopie widzisz połączenie sieciowe a nie internetowe w trayu.

No ja tez mowie o polaczeniu internetowym. Widac je na laptopie i moge je rozlaczyc i polaczyc. POZDRO

A gdzie ty widzisz to połączenie internetowe? Tak jest nazwane? Czy tez może “połączenie lokalne”.

ps. Na marginesie: Też siedzę “na laptopie”, któremu udostępnia połaczenie inny komputer.

Jeszcze raz. Dostęp do internetu masz na komputerze stacjonarnym z Neostrady (USB czy Ethernet?). Połączenie internetowe na stacjonarnym powinno być udostępnione (co sprawdzisz we właściwościach tegoż połączenia na stacjonarnym). Udostępniane jest na kartę sieciową stacjonarnego komputera. Do tej karty masz podłączony laptop połączeniem lokalnym (i takie na laptopie winno być widoczne tylko).

Jeżeli dobrze to opisałem (a wyniosłem z twojego opisu w pierwszym poście) i Jeżeli ustawienia są takie jak podałeś. Powinieneś sprawdzić czy połączenie Neo (nie wiem jak masz nazwane) jest udostępnione. Jeżeli jest a dalej net nie działa - sprawdź czy Firewalle nie blokują (wyłącz oba - sprawdź, później włącz jeden - sprawdź, później wyłącz pierwszy a włącz drugi - sprawdź).

Sprawdź tez na laptopie ping na jakąś stronę po adresie i po IP

np dla Wirtualnej Polski:

ping http://www.wp.pl

ping 212.77.100.101

Witam ponownie!

Siedziałem teraz tydzień w wawie i znów wracając mam ten sam problem :confused: Dlatego odświeżam temat. I zacznę teraz odpowiadać na pytania.

Na laptopie (kliencie) widzę połączenie " TPSA na Przemek" i z całą pewnością nie jest to widoczne tam również “Połączenie lokalne” między kartami sieciowymi. Internet mam na PC przez USB (Neostrada). Połączenie internetowe jest udostępnione (ma nawet taką rączkę w ikonce) ze stacjonarnego. Nie wiem tylko czy jest ono udostępnione na kartę sieciową PCta (ale przecież je widać w laptopie i mogę je rozłączać i połączać). Jak się uda to pokombinuje jeszcze z tymi firewallami.

Co sie okazalo - Kerio Personal Firewall Blokuje mi udostepnienie polaczenia :confused: Czy ktos wie jak zrobic w tym firewallu, zeby nie blokowal mojego laptopa przy probie korzystania z neta??

Ok. Juz sobie poradzilem :slight_smile: Dzieki za pomoc. Temat do zamkniecia. POZDRO

Witam,

mam taki sam problem. Czy kolega mógłby zdradzić, jak sobie poradził? Z góry wielkie dzięki! Pozdrawiam.

Odpal Kerio na kompie ktory udostepnia neta, nastepnie wybierz Ochrona Sieci po lewej. W zakldace Zaawansowane zaznacz “Wlacz tryb wspoldzielena lacza…” Mi to pomoglo :slight_smile: POZDRO