Problem uruchomianie gadu gadu i skype

Witaj!

Pojawił nowy Problem Autostart. Jak po uruchomianiu to wyłącza się Autostart.

Zobacz na nagrany filmik http://www.grzegorz0plonka.republika.pl/a.rar.

Robiłem format dysku i tak samo wyszło!

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

  1. Wrzuć filmik na coś pokroju YouTube czy Wrzuta.pl

  2. Jaki jest dokładnie twój problem (nie działa autostart, nie startuje gg, toster nie opieka dyskietek)

  3. Format nie równy reinstalacji systemu

  4. System nie równy Windows (takie moje zboczenie :stuck_out_tongue: )

  5. Opisz dokładnie (zachowując interpunkcję, ortografię, akapity i trójdzielność wypowiedzi [dwa pierwsze na serio, kolejne dwa niekoniecznie :)] ) swój problem z komputerem. Możliwe, że problem tkwi w banalnym miejscu :slight_smile:

Ja zainstalowałem cały system i nie pomogło. Po prostu po drugi raz uruchomianiu to juz nie włącza się gg i skype. Jeszcze dodatkowo nie wyłączać się monitor. Jak ustawie to wtedy bedzie wyłączał. jak po uruchomianiu to wtedy nie wyłączać. Po prostu nie zapamiętuje ustawienie

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Wrzuciłem youtube http://www.youtube.com/watch?v=yPCdoT9ARpA

Na Twoim filmie widać że programy starują razem z systemem,żeby się upewnić wpisz w “uruchom” msconfig i sprawdź w zakładce “uruchamianie” czy jest GG i Skype,jeżeli tak to zamknij to okno i zmień status na dostępny,zrób restart kompa,może wyskoczyć ci okno logowania do Skype i GG jeżeli będzie tam miejsce do zaptaszkowania:“loguj automatycznie” lub podobnie to zaptaszkuj,no i restart,piszę trochę z głowy dlatego nie jestem pewien jak to dokładnie wygląda,nie używam GG a Skype mam ustawiony na automatyczne logowanie,jeżeli już go używam co też zdarza się rzadko.

Ale tylko raz startują a potem muszę ponownie zaznaczy opcje. W msconfig nie ma opcji gg i skype

Dodane 19.08.2009 (Śr) 14:07

Jak po uruchomianiu to automatycznie odznaczyło opcje autostartu. A ja chciałem opcje była cały czas zaznaczony.

Dodane 19.08.2009 (Śr) 14:11

Nawet dodatkowo system zapomina ustawienie opcje zasilanie. Jak mam do naprawić. Bo robiłem format dysku i tak samo wyszło i nie wiem kto zaszkodzi. Czy Microsoft Office czy antywirus lub cos innego?

Nie było błędów podczas instalacji XP?Co do GG i Skype,próbowałeś przeinstalować?Z komunikatorami może być problem przez Kaspersky,ale to jest bardzo mało prawdopodobne.Mam “Kacpra” i nigdy nie stwarzał problemu z komunikatorami.

Napisałem ci przeinstalowałem cały system i nie pomogło. Nie jest wina Kaspersky. Myslę może wina WIndows Update.

A masz Service Pack 2 lub/i 3?Dlaczego myślisz że to wina Windows Update?

Mam Service Pack 3. Nie wiem co zaszkodziło autostartem.

Hmmm, dziwny problem - a nie prościej dodać do folderu “autostart” (Start -> Programy/Wszystkie programy -> Autostart) i tam umieszczasz skrót.

(Start -> Programy/Wszystkie programy -> Autostart) To działa.

Mam dokładnie ten sam problem ze Skype (GG nie używam). Po zaznaczeniu w Skype “Uruchamiaj Skype przy starcie Windows” i Zapisz, po restarcie zachaczenie tej opcji znika i muszę ręcznie uruchamiać Skype. System XP Home działa bez zarzutu, jest bez wirusów i przestrzegam wszystkie reguły jego pracy. XP Home reinstalowałem 3 miesiące temu i wszystko działało. Problem pojawił się nagle i nie wiem jak go usunąć. Opcja umieszczenia skrótu w autostarcie jest półśrodkiem i mi się nie podoba. Chciałbym poznać przyczynę tej wady i ją naprawić. problem istnieje już 3 tygodnie i nikt mi nie moze w tym poradzić. Trochę glupio by było reinstalować sustem od nowa. Zaznaczam że w czasie działania usterki robiłem update Skype i po tym problem pozostał.

Może jakiś program, z którego korzystacie sprawia, że tak się dzieje?

No własnie ja też nie wiem widoczny wina microsoftu nie wiem ze możesz pisać do wparcie Pomoc Techniczny w mircosoftu.